سیستم تنقیه آب بوش درون بی ام و M4 GTS چگونه کار می کند؟

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAبیشOOOON از ۳ سال از معرفی بی ام و M4 GTS می گذرد و این خودروی اسپرت نخستین ثمر بی ام ومحسوب می شود که به سیستم تزریق آب پیدایش شریک شدن بوش مجهز شده است. با استعمال از سیستم یادشده پیشرانه ی۶ استوانه ۳ لیتری M4 GTS می تواند ۴۹۳ اسب بخار قدرت تولید بطی ء. گرچه سیستم تزریق آب به درون سیلندرها پیش از این توسط کرایسلر، ساب و حتی بسیاری از سازندگان هواپیما ها مورد کاربرد راحتی گرفته، تو این مطلب به عملکرد آن نگاهی باریک بین تر خواهیم داشت.

نخستین و رادیکال ترین وظیفه ی سیستم تزریق آب کاهش دمای محفظه ی احتراق به منظور پیشگیری از پدیده ی ناک (Knock) یا احتراق پیش از موعد سوخت است. داخل خلال بروز پدیده ی ناک، مرکب سوخت و هوای در محفظه ی احتراق زودتر از زمان پیش بینی شده مشتعل می شود و می تواند تبعات جبران ناپذیری روی شرایط و عمر سواری خودرو داشته باشد.

مقاله های مرتبط:بی ام و M4 GTS و فن شناسی گران قیمت تزریق آببی ام و M4 GTS جی پاور با قدرت ۶۱۵ اسب تبخیر

سیستم اماله آب بوسیله تو سیلندر برای کار به انژکتورهای خصوصی تزریق آب تو منیفولد هوا، یک خزانه آب ۵ لیتری که درون جعبه تعاقب کار گذاشته می شود و یک پمپ آب توکل است. با مصرف از این فناوری بی ام و توانسته به مختلط سوخت و هوای انبوه تر با دمای پایین تری دست مشخص نرم. با چنین مزیتی، مهندسان بی ام و معیار فشار تولیدی توربوشارژرها را از ۱۷.۲ به ۲۱.۶ پوند براینچ مربع (psi) افزایش دهند. قاعدتا افزایش فشار بوست تولیدی توربو به معنای افزودن قدرت و گشتاور خروجی پیشرانه خواهد بود و تو اجرا نیز چنین می شود. با اینکه M4 GTS پیشرانه ای یکسان با M4 میزان دارد؛ ولی به برهان حیات سیستم تزریق آب غلبه آن دقیقا ۴۹ اسب بخار بیشتر است.

مزایای جهیز اماله آب به همینجا ختم نمی شود، این سیستم می تواند ضیق حرارتی درون پیشرانه به خصوص درون پیستون ها، سوپاپ های برون رفت دود و مبدل کاتالیست را نیز کاهش دهد و درون نتیجه این قطعات داخل دمای پایین تازگی کار می کنند.

شاید این مورد به حافظه شما خطور نرم که راننده ی M4 GTS مدام باید حواسش به مخزن آب باشد تا آب آن تهی نشود؛ ولی از آن جایی که سیستم اماله آب تنها در دور موتور بالای ۵ هزار دور پهلو دقیقه فعال می شود؛ پس کاربرد آب بسیار کمی دارد و در حالت عادی اصلا مخزن آن خالی نمی شود. همچنین داخل مخزن آب یک حسگر وجود دارد که داخل صورت امتیاز به اتمام رسیدن آب خزانه می تواند پیشرانه را در وضعیت جدیدی و بوسیله صورت لحظه ای انتظام کند.

سیستم تنقیه آب یکی از جهیز های مورد علاقه ی تیونرها است و در بی ام و M4 GTS نخستین بار است که یک خودروساز به صورت کارخانه ای رفتار به نمایش ی این سیستم می درنگ.بیشتر بخوانید:مجستیک؛ شکوه جسارتی به عمر یک قرنهاچبک اسپرت بی ام و 128ti معرفی کردن شدنسخه ویژه از موتورسیکلت بی ام و R R 1250 GS معرفی شدقایق هیدروپلین فراری آرنو XI حراج می شودبی ام و X2 M با جلوپنجره جدید معرفی

شاید دوست داشته باشید:

وان پلاس نورد N10 5G و وان پلاس نورد N100 معرفی کردن شدند

وان پلاس با ساخت گوشی وان پلاس نورد نشان انصاف که عزب گوشی پرچم دار نمی سازد و سرود دارد […]

نشانه های انهدام ECU چیست؟

یکی از عمده ترین مدخل های خودرو واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) است. ECU معروفیت های دیگری هم دارد: برخی […]

سقف کانورتیبل یا جمع شونده خودرو چگونه فقره می کند؟

عبور ورم از میان موها و درک قضیه هوای پرگیر باعث می شود کیف جاده و مناظر دوچندان شود. این […]