فورد پوما ST مدل 2021 رونمایی شد

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAROOOOبسیاری از طرفداران برند فورد به برهان مصرف از شهرت «Puma» برای یک کراس اور کوچک انتقاد کردند و هم اکنون خودروساز آمریکایی (بوسیله نوعی) به این موضوع پرداخته است. پوما ST، اولین کراس اور این شرکت است که با نشان ST برای راسته اروپا معرفی می شود و دومین خودرو فورد از این سنخ پس از بیع اِج ST در آمریکای شمالی خواهد بود. این خودروجانشین غیر مستقیم استاندارد نادر Racing Puma به شمار می رود، ولی در قالب کاربردی مرطوب کراس اور برای مطابقت با شرایط و تقاضای میدان معرفی می شود.

پوما ST دقیقا همان چیزی است که بیشتر دلبستگی مندان درباره فورد فیستا ST یار دارند، اما فاصله کف خودرو تا زمین کمی والاتر آمده است. این کراس اور از پیشرانه ۱/۵ لیتری توربوشارژ سه گانه ستون نصیب می سرما که به لطف فناوری غیرفعال کردن سیلندر، فقط با دو سیلندر کوشا کار می نرم تا داخل صورت لیس حاجت به قدرت کامل، صرفه جویی درون استعمال انرژی را افزایش دهد.

صحبت از قدرت شد؛ پیشرانه ی کوچک ولی قدرتمند EcoBoost با تولید ۱۹۷ اسب دود قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر، گزینه ای عالی برای کراس اورهای سریع محسوب می شود. ناگفته نماند که درون فورد فیستا ST مهیا به پیشرانه توربوشارژ همچنین چنین گشتاوری وجود دارد. داخل صورتی که این پیشرانه سه ستون از قابلیت توربوشارژ بهره نگیرد، ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور برای هاچ بک ساب کامپکت فورد فراهم می کند.

نیروی پیشرانه توسط قوطی کنگره ۶ سرعته دستی به چرخ های خروجی می رسد تا فورد پوما ST بتواند تو زمان ۶/۷ ثانیه از حالت ثبات به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد؛ بنابراین باتوجه به وزن بیشتر، ۰/۲ برابر کندتر از فورد فیستا است. حداکثر سرعت این کراس اور نیز از ۲۳۲ کیلومتربرساعت (در فیستا) به ۲۲۰ کیلومتربرساعت کاهش می یابد.

فراتر از به روزرسانی پیشرانه، چند پیشرفت دیگر نسبت بوسیله مدل معمولی فورد پوما حیات دارد. بوسیله نشانی مثال، مدل ST با دیفرانسیل مکانیکی لغزش محدود آپشنال، فنرهای پیشرفته Force-Vectoring و حالت های رانندگی متناسب انتخاب بیشتر دردسترس خواهد بود. علاوه براین، حالت Eco برای بدوی بار داخل یکی از معیار های فورد پرفورمنس دردسترس استراحت می گیرد. نیز سیستم تعلیق متعاقب ۴۰ درصد نسبت به فیستا ST و درعین حال ۵۰ درصد نسبت به پوما معمولی سخت تر است. میله های ضدغلتش جلو و متعاقب نیز بوسیله گشایش محرر این کراس اور معاون می کنند.

مهندسان فورد همچنین با اصلاح سیستم فرمان، سرعت آن را تقریبا ۲۵ درصد سریع مرطوب از مدل میزان پوما کرده و ترمزهای جلویی را برای قدرت توقف بیشتر، ۱۷ درصد بزرگتر کرده اند. توجه اختصاص ای به اگزوز شده است و تنظیم آزاد مسئله گازهای خروجی توسط سوپاپ های کوشا اجرا می شود تا صدای پیشرانه را جذاب تر یواش. جالب اینجا است که شدت صدای اگزوز تو مقایسه با فیستا ST یک دسی بل اندک است تا بتواند تجربه سفر بیش فراغت را برای سرنشینان ارائه دهد.مقاله های مرتبط:فورد پوما مدل ۲۰۲۰ رونمایی شدتکامل فناوری دیفرانسیل سهو محدود درون فورد فیستا STفورد فوکوس ST مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

علاوه بر این، ظاهر خودرو نیز مطابق با فورد فیستا ST بوسیله روزرسانی شده است. فورد رینگ های ۱۹ اینچی را با لاستیک های میشلن پایلوت اسپرت 4S به عنوان تجهیزات استاندارد انتصاب می کند و به مشتریان این فرصت را می دهد تا از بین ۶ رنگ جزیی مختلف بدنه (از جمله طعم جزیی اختصاصی سبز متوسط برای ST) برگزینی کنند. صرف نظر از ته رنگ اصلی بدنه، سایر تقدیر ها مانند سقف، گرداگرد جلوپنجره، قالب های جانبی، درپوش های آینه و اسپویلر تعاقب با روکش مشکی براق عرضه می شوند.

با ورود به در کابین بااطلاع می شویم که فورد پوما ST مقیاس ۲۰۲۱ دارای صندلی های جلوی اسپرت Recaro به نشانی اندکی از امانت ورزشی است که شامل فرمان پایین تخت و دسته کنگره خصوصی ST می شود. تا اینکه قبل از سوار شدن راننده، پروژکتورهای نصب شده در آینه ها هر زمان که قفل خودرو باز شود، آرم ST را روی زمین نشان می دهند تا به راننده و سرنشیان یادآوری کنند که سوار پومای معمولی نمی شوند.

فورد پوما ST همچنان در ایالات متحده به خرید نمی رسد و برای میدان کشورهای اروپایی دردسترس خواهد بود. فراغت است مقیاس ST درکنار خودروی استاندارد پوما در کارخانه فورد در کرایووا رومانی که EcoSport همچنین درون آن بوسیله وهله تولید می رسد، مونتاژ شود.بیشتر بخوانید:هیوندای i20 N N Line معیار 2021 شناساندن شدمدل مفهومی ایتال دیزاین ویا آی لند معرفی شدبی ام و X2 M با جلوپنجره جدید معرفی شدحمل و نقل عمومی پایتخت در آستانه فروپاشی استکارلوس گون بخاطر احیای قناعت لبنان برنامه ارائه

شاید دوست داشته باشید:

وان پلاس نورد N10 5G و وان پلاس نورد N100 معرفی کردن شدند

وان پلاس با ساخت گوشی وان پلاس نورد نشان انصاف که عزب گوشی پرچم دار نمی سازد و سرود دارد […]

نشانه های انهدام ECU چیست؟

یکی از عمده ترین مدخل های خودرو واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) است. ECU معروفیت های دیگری هم دارد: برخی […]

سقف کانورتیبل یا جمع شونده خودرو چگونه فقره می کند؟

عبور ورم از میان موها و درک قضیه هوای پرگیر باعث می شود کیف جاده و مناظر دوچندان شود. این […]