داخل رانندگی آفرود مسیرهای آبی، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

admin دسته‌بندی نشده

گذر از مسیرهای آبی یکی از مسائل مهم تو آفرود است که نباید آن را مشت ِکم گرفت. اگر مجبور نباشید از آب گذر کنید، بهتر است از آن بپرهیزید؛ بمنظور ریسک فراوانی دارد. دخول آب به در پیشرانه می تواند آسیب های قطعی به آن بزند که گاهی اوقات، به بازسازی کلی نیاز دارد. سیستم های الکترونیکی در خودروهای مدرن دودیفرانسیل معمولا درمقابل آب حساس هستند و امکان پذیر است آسیب ببینند.

بااین حال، قدیم استثناهایی هم وجود دارد. برخی مناطق آن قدر لطیف هستند که نمی توان آن ها را از مشت عدل. ماجراجویی و خلقت زندگی مقدر شدن برخی مناطق بیش تشویق انگیز است؛ اما فدایی رانندگان خودروهای دودیفرانسیل برای گذر از مسیرهای آبی آمادگی لازم را ندارند. تو این حالت، می توان با بخشی دانش و تجربه به اکوسیستم هایی مشت یافت که گاهی داخل آرامش تمام و به دور از جمعیت هستند.ورم موردنیاز لاستیک ها چقدر است؟

باد لاستیک ها بوسیله چند دلیل اساسی شکوه دارند. قاهر ترین استراتژی داخل آفرود «برگزینی باد مناسب» برای لاستیک ها داخل طول مسیر است که مسیر های آب را اندوه محتوی می شود. عاج های پهن مرطوب و بلند پر حرارت ناشی از کاهش باد، چسبندگی بیشتری دراختیار می گذارند. انتخاب درست این فشار تو مسیر های دشوارگذر و لغزنده و سنگی نقش مهمی ایفا می کند. به طور کلی، میزان باد لاستیک ها تا قبل از رسیدن بوسیله مسیر های آبی گلچین می شوند.

به طور مثال، داخل مسیر خاکی دارای عقل ریزه تنگ کردن تورم بین ۲۵ تا ۳۰ PSI تنظیم می شود؛ درحالی که برای مسیرهای باتلاقی و سنگی این میزان به ۱۶ تا ۲۳ PSI کاهش می یابد. در هنگام عبور از دست خط آب، اول از همه باید بوسیله لایه ی زیرین رودخانه دقت کنید. اگر لایه ی زیرین گلی خواه سنگی نبود، فشار دمل را کاهش دهید. در هنگام مواجهه با سنگ های لغزنده، باد لاستیک ها باید بین ۳۰ تا ۲۰ PSI باشد. بسترهای استوار و پر اب را با باد بیشتر لاستیک ها می توان مدیریت کرد.راهکارهایی بخاطر جلوگیری از گیرکردن

اطراف خود، به خاص لایه های زیر سطح را کنجکاو مطالعه کنید. شما با چشم بند رانندگی نمی کنید و باید بدانید درون لایه های زیرین رودخانه چه می گذرد. قبل از آنکه با خودرو وارد رودخانه شوید، بهتر است پیاده شوید و شخصا سطر را کنترل کنید. کنترل کردن حجر ها و کنده های اضافه شده بوسیله دست خط آب، از نکات مهم عبور از این مشت مسیرها است.

از مدل عمق و سرعت آب فاتحه شوید. چنانچه عمق آب متجاوز باشد، روی مسیر شناور خواهید شد و اگر سرعت زیاد باشد، جریان آب شما را با خویشتن خواهد برد. تمامی موانع را از حروف کنار بزنید تا سواری مرده لطافت داشته باشید. وقتی قدم می زنید، اندک عمق ترین تقدیر آب را انتخاب کنید تا هنگام عبور از آب، دستخوش مشکل نشوید. اگر نمی توانید در مسیر قدم بزنید، خلاقیت داشته باشید و از طبیعت پیرامون استعمال کنید.

استفاده از تقسیم های قطع شده می تواند در تعیین عمق آب کمک درنگ. گاهی اوقات، بلندی های موجود در مسیر آب با تجربه ترین رانندگان را هم دستگیر می کند؛ پس، باید مراقب ارتفاع این موانع باشید. داخل چندی مواقع، قدم کوفتن در خوش نویسی نیز ممکن است زیاد خطرناک باشد؛ ازاین رو قبل از ورود به آب، عقلانی تصمیم بگیرید.آمادگی لازم را داشته باشید

قبل از اینکه بخواهید با مسئله آب واقف رقابت کنید، لذت تجهیزات کمکی را باید همراه خود داشته باشید؛ زیرا بازیابی فوری می تواند تو کاهش خسارت نقشی مؤثر ایفا درنگ. حمل لذت برگ کمکی مناسب شامل کلاف و سیم بکسل جزو موارد ضروری است. کیف تجهیزات را باید در مکان مخصوص خود درون سرنوشت جلویی خودرو فراغت دهید تا دسترسی به آن آسان برنده باشد.

مقاله های مرتبط:تریلر مسافرتی مدرن Sonic X شناساندن شدرنجرور درون نبرد حقوقی با لندویند چروک فاتح شد

هنگامی که بوسیله مسیر ادامه می دهید، سه گانه نکته را باید تو نظر بگیرید: همیشه محل ادخال و نگرش عبور و محل در رو از آب را مدنظر فراغت دهید و اقتدار خودرو خود را داخل عبور از این سه خال ارزیابی کنید. این بدان معنا است که باید زاویه ی ورودوخروج مسیر را بررسی کنید و موانع موجود در حروف را باید کنار بزنید. وقتی تمامی این نکات را طولانی رعایت کنید،  خودرو و بوسیله خصوص ترمز ها غم یخ می شوند. شاسی اهتزاز های مدرن لم های زیاد قدرتمندی دارند که اگر آب به داخل آن ها نفوذ درنگ و با سرعت بیشتری کار کنند، به صورت ناخواسته آب را بوسیله درون موتور هم می فرستند.

بنابراین، باید محافظی بخاطر فن ها تو نظر بگیرید تا خلال نفوذ آب، بوسیله خود و پیشرانه آسیب نرسانند. اطلاع از توانایی حداکثر عمق فرورفتن خودرو در آب غم ضروری است. معمولا برای اکثر شاسی بلند ها این نمونه بسیار از ۶۰۰ میلی متر نیست؛ اما این استاندارد باید پیش از ادخال بوسیله آب وزن گیری شود. محل استراحت گیری منیفولد ورودی غصه می تواند از برخی حوادث جلوگیری کند. اگر سطح آب پایین تر از محافظ سپر باشد و با سرعت راه رفتن حرکت کنید، تو این حالت، بهینه نوع لول روی آب را تجربه خواهید کرد.

برای عبور از مسیر هایی که سطح آب بالاتر از سپر یا چراغ ها قرار دارد، به اسنُرکِل نیاز خواهید داشت. عاری اسنُرکِل استاندارد مسافتی که طی می شود، کاهش خواهد یافت و خطر رخداد حوادث بیشتر می شود. در اغلب فروشگاه های خودروهای آفرودی، این قطعه را می توانید بخرید. بخاطر فهم بهتر نحوه ی عملکرد این قطعه، شیوه خویشتن را روی کاپوت بچسبانید تا بفهمید منیفولد هوا را از کدام ناحیه می کشد.عبور از مسیر آب

اکنون زمان عبور از خوش نویسی آب رسیده است. اگر خودرو شما دنده دستی است، کنگره را تا انتهای مسیر تعویض نکنید. تعویض کنگره ممکن است باعث خاصیت آب و کثیفی بوسیله درون کلاچ شود و عملکرد آن را دچار شاق یواش. داخل خودروهایی با صندوق دنده اتوماتیک، بهتر است دنده را تو حالت تعویض دستی قرار دهید.

مرام شما باید حرکت جماز و آهسته و بدون تعویض دنده در آب باشد. همچنین، قراردادن کنگره کمکی تو حالت Low اندوه می تواند مفید باشد. کنگره یک خواه دو بهترین حالت عبور از حروف های آبی است. هنگام ورود بوسیله آب، مبدا باید سرنوشت جلویی خودرو را به آرامی روی آب شناگر و آهسته حرکت کنید. اگر بخواهید ناگهانی متوجه آب شوید، امکان پذیر است سیلان آب به قسمت های اساسی خودرو آسیب بزند. آهسته و بی وقفه لول کردن مفتاح اصلی گذر از سطر های آبی است و تو ابتدا، باید سرنوشت جلویی خودرو را روی آب غواص کنید.قوانین جاده ای

هیچ قاعده شفاف و صریحی بخاطر عبور از جاده های آفرودی وجود ندارد؛ اما باید در دیدن بگیرید همواره فاصله ی مناسبی با خودرو جلویی داشته باشید. اگر خودرو جلویی شما درون خوش نویسی دستگیر شود و شما پشت شیوه آن حرکت کرده باشید، با مشکلی جدی رو به رو خواهید شد. منتظر خودرو جلویی بمانید تا کاملا از سطر آب گذر کند و سپس، ملتفت آب شوید.

چه خطرهایی وجود دارد؟

بزرگ ترین خطر «مدل عمق» است. همیشه میزان عمق حداکثری خودرو و نگرش گمارش منیفولد ورودی را مدنظر قرار دهید. ورود آب به درون هر موتوری خبری ناگوار است؛ مخصوصا اگر اتومبیل دیزلی باشد. در این صورت، ممکن است خسران های جبران ناپذیری بوسیله موتور هوشیار شود.

بی قراری درون موتور بنزینی و تیمار در موتور دیزلی چنانچه میزان آب ورودی به استوانه ها از حدی بیشتر شود، از کار می افتند. بنابراین، اگر عبور از حروف آب تو سیاهه کار هایتان وجود دارد، از اسنُرکِل استفاده کنید تا عمه ی ورود فضا بوسیله در سواری والاتر باشد. دیگر نقاط خودرو را هم ازنظر ورود آب باید بررسی کنید. به طور مثال، باید مجراهای جعبه دنده و دیفرانسیل و جعبه ی ارجاع غلبه را کنترل کنید.

شرایط چربی را نیز حتما کنترل کنید تا آب بوسیله تو آن فایده نکند. اگر روغن حالت شیری فام بوسیله خود بگیرد، آب وارد روغن شده و باید آن را تعویض کنید. رودخانه های طغیانی که با سرعت اضافی لول می کنند، یکی دیگر از خطرهای بزرگ داخل گذر از مسیر آب است. هرچه عمق و سرعت آب بیشتر باشد، خطر غصه بیشتر می شود. قسمت کناری خودرو برای سیلان آب مانعی راحت به احصائیه می آید و باتوجه به قوانین فیزیک، لول اجسام در قضیه آب راحت نم است.

بنابراین، چنانچه هنگام قدم زدن تو آب متوجه سرعت کندرو آن شدید، از دخول به آب باید پرهیز کنید؛ بجهت درون این حالت، امکان واژگون شدن خودرو در آب بسیار است. داخل خودروهای حاضر به سرتیز ی بالابر برقی، بهتر است شیشه ها را تا سرانجام پایین بدهید؛ زیرا چنانچه خودرو تو حال غرق شدن باشد، این تنها راه استخلاص شما خواهد بود که از دریچه هزیمت کنید.اگر گرفتار شدید

اگر درون آب گرفتار شدید، ابتدا باید آرامش خویشتن را حفظ کنید. چنانچه خودرو از حرکت بازماند؛ ولی غرق نشد، قدم بعدی را باید با خون سردی بردارید.

اگر لازم شد، باید روی سقف بروید و با آرامش غرض بگیرید. درصورت امکان، می توانید از سیم بکسل استفاده کنید یا عاشق ورود خودرویی دیگر باشد. در این مواقع، قوطی ی کمک های اولیه نقشی اساسی اجرا خواهند کرد. چنانچه داخل آب فرورفتید و نتوانستید رو به جلو حرکت کنید، شانس خود را با دنده پشت ستاندن تجربه کنید. با کامل این ها، مهم ترین نکته «حفظ کردن آرامش» است.

هنگامی که از سطر آب گذر کردید

وقتی از مسیر آب عبور کردید و از آن بیرون شدید، خودرو شما برنده خواهد حیات. تا اینکه ممکن است آب بوسیله تو خودرو بی آرامی مخبر شده باشد و ترمز ها بوسیله دهش اجرا نکنند. بوسیله خودرو فرصت بی آب شدن دهید تا عملکرد بهتری داشته باشید. بهترین روش این است که کمی با خودرو حرکت کنید خواه بوسیله آن اذن ی فقره کردن دهید تا قطعات بوسیله خوبی خشک شوند.

درپایان، اگر شما هم تجربه ی عبور از خوش نویسی آب را داشتید، تجربیات خویشتن را با ما در میان بگذارید.بیشتر بخوانید:تاسیس باتری خودرو الکتریکی با طول عمر ۱/۶ میلیون کیلومتر چه مزایایی دارد؟BISG داخل خودرو هیبریدی چه کاری ادا می دهد؟ایران خودرو K132؛ مطالعه طراحی، مشخصات فنی و قیمت احتمالیبررسی سدان سایزمتوسط کیا اپتیما / K5 معیار 2021معرفی بی ام و Z22، خودرو مفهومی فراموش شده ۱۹۹۹

شاید دوست داشته باشید:

چگونه مدیریت حرارتی زمان شارژ خودرو برقی را کاهش می دهد؟

باتوجه به ورود شارژرهای بسیار سریع ۸۰۰ ولت ۳۵۰ کیلووات به اروپا، چه چیز دیگری برای کاهش زمان جایگاه های […]

جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه فقره می کند؟

پس از معرفی خودرو کیا ریو ۲۰۲۱ بخاطر راسته اروپا، صندوق دنده ی دستی جدید کیا همچنین معرفی شد که […]

چگونه پیشرانه بدون بادامک مصرف سوخت را کاهش می دهد؟

پیشرانه های احتراق تویی تاکنون نتوانسته اند تمام انتظاراتی که از آن ها می رود را به طور طولانی برآورده […]