متعارف ترین ایرادات متخصص در خودروها

admin دسته‌بندی نشده

مقاله های مرتبط:راهنمای معامله خودرو کارکرده

در میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی بوسیله چشم می خورند. تعدادی از آن ها به سادگی اندک نورشدن چراغ ها و بعضی به تیرگی روشن نشدن خودرو است. در هر حالت راننده، باید از دلایل ایرادات شروع باشد تا بتواند نیکوترین سیاق حل را برای رفع مقطعی یا کلی بغرنج پیش بگیرد. درادامه، چندی از ایرادات فنی شایع در خودروها و دلایل قیافه دادن و نحوه ی مواجهه با آن ها را برمی شماریم.چرا راهنمای خودرو سریع مرطوب از متعارف معقول و نمایان می شود؟

چنانچه به یک باره سرعت خاموش و معلوم شدن چراغ راهنمای خودروبه دوبرابر تکثیر یابد، مدال دهنده ی آن است که یکی از چراغ های خودرو سوخته یا دچار مشکل شده است. بروز این ایراد متخصص می تواند بر امنیت شما یا دیگر خودروها تأثیر بگذرد؛ بنابراین، سریع تر باید آن را رفع کنید. تشخیص چراغ عیبناک کار محظور نیست و تعویض آن تو بسیاری از خودروها آسان تیز از آن است که بوسیله تعمیرکار متخصص نیاز داشته باشد. تنها کافی است چراغ ارزان را بخرید و چراغ معیوب را تعویض کنید. در بعضی خودروها که برای تعویض چراغ باید کل محفظه ی چراغ خودرو باز شود، بهتر است از فنی معاون گرفته شود.چرا خودرو روشن نمی شود؟

شایع ترین برهان این ایراد ضعف باتری خودرو است. عمر موثر باتری خودرو معمولا بین ۵ تا ۶ سال خواه ۱۰۰ هزاره کیلومتر است. اغلب مقصد های اولیه ای از کاهش توان باتری وجود دارد که ازجمله ی آن ها می نبوغ بوسیله ابدار استارت اسقاء کردن خودرو و خوابیدن باتری سپس از یک تا دو روز استفاده نکردن از خودرو اشاره کرد. اشخاص غیرحرفه ای هم می توانند باتری را تعویض کنند؛ ولی بهتر است فنی ضمن تعویض باتری، از صحت عملکرد دینام مطمئن شود؛ چراکه تو مواردی ایراد دینامو علت ناتوان شدن باتری می شود.صدای جیغ ناشی از فشردن پدال ترمز بیانگر چیست؟

لنت های ترمز عمر محدودی دارند. اگر مدت زیادی از زمان تعویض لنت ها می گذرد، صدای جیغ ناشی از ترمزگیری نشانه ای اضطراری از طولانی شدن لنت ها است و تند برنده باید با مراجعه بوسیله فردی متخصص آن را تعویض کنید. تعویض نکردن به موقع لنت ها ضمن ایجاد خطرهای ایمنی، می تواند روی دیسک های ترمز خط وخش بیندازد و درادامه خرج های سنگین تری بوسیله مالک خودرو تحمیل کند.چرا حکم خودرو دستخوش لرزش می شود؟

طیف وسیعی از ایرادات متخصص می تواند سبب بروز نوسان درون فرمان شود. این ایرادها گاهی ساده و کم هزینه، مانند جایگزینی تایرهای متعاقب و جلو و گاهی جدی و پرهزینه اند. دلیل اصلی تزلزل فرمان ویرانه شدن یاتاقان های چرخ ها یا ابراز ایراد داخل سیستم تعلیق یا بالانس نبودن تایرها است. برای رفع این ایراد باید بوسیله مکانیک مراجعه شود.چرا چراغ آژیر پیشرانه فاحش است؟

داخل بیشتر خودروهای مدرن، بیش از ۲۰۰ ایراد فنی می تواند انگیزه برملا شدن چراغ هشدار پیشرانه روی ورق ی کیلومترشمار شود. طیف این ایرادات از کاهش سطح چربی پیشرانه تا مشکلات اساسی و پیچیده فراخ است. بخاطر نمره دقیق و سریع ایراد، حتما باید بوسیله فنی مراجعه شود.

چرا خودرو ریپ می زند خواه خفه می کند؟

ریپ سرقت کردن یا خفه کردن خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از عوامل مهم ساختن این حالات در خودرو می توان به کثیف بودن فیلتر سوخت و انژکتور و معیوب بودن شمع ها و وایرها اشاره کرد. بوسیله علاوه، ابراز ایراد درون خط مکش هوای پیشرانه نیز می تواند سبب این مشکلات شود. با اینکه رانندگی با وجود این مشکلات اغلب خطرناک نیست، درصورت حیات مشکلات تیره تر، رانندگی در سرعت های سریع ممکن است خطرناک باشد؛ درنتیجه پیشنهاد می شود نوک تیز تر این مشکلات را رفع کنید.چرا چراغ های خودرو کم نور شده اند؟

با عفو زمان، قاب پلاستیکی چراغ ها کثیف و دچار خط وخش می شود و به سبب استراحت ستاندن داخل معرض آفتاب، دچار تیرگی می شود. برای رفع این شاق باید ضمن شست وشوی چراغ ها، درصورت حیات شیار و خش روی آن ها، از سنباده ی کند برای از بین بازی کردن خط وخش استفاده کرد.چرا کاربرد بنزین خودرو تکثیر یافته است؟

تکثیر استعمال بنزین دلایل متعددی دارد که اغلب موکد نیستند. بخاطر بررسی دلیل این موضوع باید مطمئن شوید که بار اضافی در خودرو بود ندارد تا سبب افزایش وزن و استفاده سوخت شود. به علاوه، حیات تجهیزات یدکی مثل باربند روی سقف خودرو می تواند تأثیر منفی بر ضریب درگ و انفراد های آیرودینامیک خودرو بگذارد و با ایجاد مقاومت دربرابر هوا، سبب تکثیر مصرف سوخت شود. اگر موارد ذکرشده بررسی شد و شاق مصرف سوخت همچنان بود داشت، باید باد تایرها تنظیم یا فیلتر فضا و شمع ها تعویض شود.پیشنهادهایی برای کاهش خرج ی تعمیرات

بسیاری از رانندگان با توجه نکردن به صداهای غیرطبیعی خودرو و تقلا در به تعویق انداختن تعمیرات تو کشش زمان، رزین هزینه های بی اندازه تعمیر می شوند. متصل به یاد داشته باشید که تعمیرات بوسیله موقع و بازدیدهای ادواری می تواند سبب کاهش هزینه های نگه داری خودرو شود. کنترل باد و جایگزینی به موقع تایرهای ظهر و جلو، کنترل و تعویض روغن و آب خودرو از کارهایی ساده ای است که می تواند جلو خرج های سنگین تعمیرات را بگیرد.بیشتر بخوانید:BISG در خودرو هیبریدی چه کاری انجام می دهد؟ایران خودرو K132؛ معاینه طراحی، مشخصات فنی و ارزش احتمالیبررسی سدان سایزمتوسط کیا اپتیما / K5 مدل 2021معرفی بی ام و Z22، خودرو مفهومی فراموش شده ۱۹۹۹جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه حکم می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

چگونه مدیریت حرارتی زمان شارژ خودرو برقی را کاهش می دهد؟

باتوجه به ورود شارژرهای بسیار سریع ۸۰۰ ولت ۳۵۰ کیلووات به اروپا، چه چیز دیگری برای کاهش زمان جایگاه های […]

داخل رانندگی آفرود مسیرهای آبی، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

گذر از مسیرهای آبی یکی از مسائل مهم تو آفرود است که نباید آن را مشت ِکم گرفت. اگر مجبور […]

جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه فقره می کند؟

پس از معرفی خودرو کیا ریو ۲۰۲۱ بخاطر راسته اروپا، صندوق دنده ی دستی جدید کیا همچنین معرفی شد که […]