زمان شارژ خودروهای الکتریکی به زودی کاهش می یابد

admin دسته‌بندی نشده

زمان شارژ خودروی الکتریکی احتمالاً به زودی کاهش می یابد و کارشناسان صنعتی خودروسازی پیش بینی می کنند که هنگام پنج سال آینده تا اینکه امکان شارژ فوق زننده باتری خودروی الکتریکی با ظرفیت فراز در مسیر خلال زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه فراهم شود. ولی دستیابی به امکان شارژ زبر کندرو خودرو، موضوعی است که دو گنجایش ی مختلف دارد؛ نخستین مورد معرفی شارژ پرقدرت و دومی، بهبود نحوه طراحی باتری (به جای مواد شیمیایی متاخر معجزه آسا) است.

 امروزه بیشتر خودروهای الکتریکی فراهم بوسیله سیستم های برقی ۴۰۰ ولت هستند که تو این صنعت به عنوان جهیز های ولتاژ بالا شناخته می شوند. توان الکتریکی با وات حد گیری می شود و این توان از حاصل زخم فرق پتانسیل (بر حسب ولت) داخل شدت مسئله (بر حسب آمپر) به دست می آید.

برای تکثیر مدل توانی که سیستم خودروالکتریکی قادر بوسیله تحویل آن است یا شارژ شایان پذیرش توسط خودرو، باید اختلاف پتانسیل یا شدت جریان (آمپراژ) اضافه یابد. مشکل استفاده از شدت جریان های بالا این است که به کابل های بزرگ تر و سنگین زیرفون با جلوگیری کننده ضخیم تر حاجت دارد و گرمای بیشتری تولید می کند، بنابراین افزایش ولتاژ به عنوان گزینه ی جایگزین مطرح می شود. به عبارت دیگر، معرفی پلتفرم الکتریکی ۸۰۰ ولتی توسط پورشه برای خودروی برقی تایکان، با چنین قانون دان بوده است. افزودن قدرت سیستم، امکان عملکرد والاتر و شارژ سریع تر را همچنین حاضر می بطی ء.

بسیاری از شارژرهای نوک تیز اشتراکی می توانند باتری ها را با توان ۵۰ کیلووات DC شارژ کنند؛ اما شارژرهای زبر سریع العمل امکان شارژ حداکثر تا ۱۵۰ کیلووات را بخاطر سیستم ۸۰۰ ولتی مجهز می کنند. شارژر زبر سریع آیونیتی (Ionity) که سال گذشته معرفی شد، امکان شارژ خودروی الکتریکی را با استعداد ۳۵۰ کیلووات فراهم کرده است. پورشه تایکان اولین خودرویی به شمار می رود که بوسیله لطف معماری برقی ۸۰۰ ولتی قادر به استفاده از شارژرهای ۳۵۰ کیلووات آیونیتی است.

طبق گفته ی مسئولان پورشه، زمان شارژ باتری تایکان از ۵ تا ۸۰ درصد با یکی از شارژرهای متاخر آیونیتی، بسیار از ۲۰ دقیقه طول می کشد. حتی درون این زمان هم، پورشه از حجم کامل شارژر استفاده نمی کند و قدرت را تو نهایت به ۲۷۰ کیلووات می رساند. اما سرعت شارژ، فقط مربوط به توان شارژر نیست؛ این امر به سرعت پسند شارژ سلول های باتری نیز ربط دارد و این مدخل دیگری از داستان است. در صورتی وضعیت بهتری بدست خواهد آمد که صعود داخل مبنا ی مدل سازی باتری بتواند به پیشرفت های انجام شده در سیستم های برقی و شارژ برسد.مقاله های مرتبط:ایستگاه شارژ ۳۵۰ کیلوواتی آیونیتی داخل بریتانیا راه اندازی شدفورد، مرسدس، فولکس و بی ام و داخل توسعه ی ایستگاه های شارژ برقی، متحد شدند

منطق شارژ با چنین سرعت بالایی، دستیابی بوسیله موازنه با خودروهای بنزینی معمولی در زمینه ی ظرفیت پیمایش نسبت بوسیله سوخت مصرفی است؛ بنابراین فناوری ۸۰۰ ولتی با هدف رسیدن به راحتی و نیز کارایی شناساندن شد. اگر میانگین زمان سیر خودروی الکتریکی را با استفاده از شارژرهای سریع ۵۰ کیلوواتی با خودروهای معمولی درون مسیر ۷۲۵ کیلومتری با سرعت بزرگراهی مقایسه کنیم، می بینیم که تباین زیادی بین آن ها وجود دارد.

یک خودروی معمولی ممکن است زمان قدری برای سوخت گیری تو پمپ بنزین متوقف شود، اما پورشه ارزیابی می زند که زمان شارژ مکرر خودروی برقی با شارژرهای متداول ۴۵ درصد بیشتر کشش می کشد؛ درحالی که شارژ با شارژرهای ۳۵۰ کیلوواتی، تقریبا حدود ۱۰ درصد طولانی تر است. بوسیله عبارت دیگر، خودرویی برقی مهیا بوسیله باتری با ظرفیت بالا و سیستم برقی ۸۰۰ ولتی و شارژر ۳۵۰ کیلووات، می تواند شارژ کافی بخاطر هنگام سطر ۲۰۰ کیلومتری را تنها در هشت دقیقه به دست بیاورد.

شرکت Ionity توسط گروهی از خودروسازان مبصر از عموم بی ام و، دایملر، فورد و فولکس واگن تأسیس شد. پیش بینی می شود که جهیز های شارژ زبر سریع آیونیتی در ترکیب با جهیز های ۸۰۰ ولتی بتواند امکان کاهش زمان شارژ خودروهای برقی را فراهم نرم. وقتی این طور اتفاقی بیفتد، مغایرت زمان شارژ یک خودروی برقی خانوادگی با زمان سوخت گیری مکرر خودروی عادی می تواند به مقدار متجاوز کمی برسد.بیشتر بخوانید:تجسس سدان سایزمتوسط کیا اپتیما / K5 استاندارد 2021معرفی بی ام و Z22، خودرو مفهومی فراموش شده ۱۹۹۹جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه کار می کند؟همه چیز درباره مبدل گشتاور و عملکرد آنمقایسه ی توانایی های آفرود سوزوکی جیمنی با تویوتا لندکروزر یوتیلیتی سه گانه درون

شاید دوست داشته باشید:

چگونه مدیریت حرارتی زمان شارژ خودرو برقی را کاهش می دهد؟

باتوجه به ورود شارژرهای بسیار سریع ۸۰۰ ولت ۳۵۰ کیلووات به اروپا، چه چیز دیگری برای کاهش زمان جایگاه های […]

داخل رانندگی آفرود مسیرهای آبی، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

گذر از مسیرهای آبی یکی از مسائل مهم تو آفرود است که نباید آن را مشت ِکم گرفت. اگر مجبور […]

جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه فقره می کند؟

پس از معرفی خودرو کیا ریو ۲۰۲۱ بخاطر راسته اروپا، صندوق دنده ی دستی جدید کیا همچنین معرفی شد که […]