معمول ترین ایرادات متخصص در خودروها

admin دسته‌بندی نشده

مقاله های مرتبط:راهنمای سودا خودرو کارکرده

تو میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی به چشم می خورند. بعضی از آن ها بوسیله سادگی ناچیز نورشدن چراغ ها و بعضی به پیچیدگی محسوس نشدن خودرو است. در هر حالت راننده، باید از دلایل ایرادات مطلع باشد تا بتواند بهینه راه حل را برای رفع مقطعی خواه کلی شاق پیش بگیرد. درادامه، چندی از ایرادات متخصص شایع تو خودروها و دلایل قیافه دادن و نحوه ی مواجهه با آن ها را برمی شماریم.چرا راهنمای خودرو نوک تیز تر از متعارف ساکت و روبرو می شود؟

اگر بوسیله یک باره سرعت باثبات و رک شدن چراغ راهنمای خودروبه دوبرابر افزودن یابد، نشان دهنده ی آن است که یکی از چراغ های خودرو سوخته خواه دچار مشکل شده است. بروز این ایراد فنی می تواند بر امنیت شما یا دیگر خودروها تأثیر بگذرد؛ بنابراین، سریع خیس باید آن را رفع کنید. نمره چراغ ناقص کار اشکال نیست و تعویض آن در بسیاری از خودروها آسان پر حرارت از آن است که به تعمیرکار فنی نیاز داشته باشد. عزب کافی است چراغ مناسب را بخرید و چراغ ناقص را تعویض کنید. در تعدادی خودروها که بخاطر تعویض چراغ باید کل محفظه ی چراغ خودرو باز شود، بهتر است از متخصص کمک گرفته شود.چرا خودرو روشن نمی شود؟

شایع ترین دلیل این ایراد ضعف باتری خودرو است. زندگی مفید باتری خودرو معمولا بین ۵ تا ۶ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر است. اغلب نشانه های نخستین ای از کاهش توان باتری وجود دارد که ازجمله ی آن ها می استعداد به شاداب استارت خوردن خودرو و مقاربت باتری بعد از یک تا دو روز استفاده نکردن از خودرو رمز کرد. اشخاص غیرحرفه ای هم می توانند باتری را تعویض کنند؛ اما بهتر است متخصص ضمن تعویض باتری، از صحت عملکرد دینام مطمئن شود؛ چراکه داخل مواردی ایراد دینام سبب کوفته شدن باتری می شود.صدای جیغ ناشی از فشردن پدال ترمز بیانگر چیست؟

لنت های ترمز زندگی محدودی دارند. اگر مدت یدکی از زمان تعویض لنت ها می گذرد، صدای جیغ شاگرد از ترمزگیری نشانه ای اضطراری از کامل شدن لنت ها است و سریع خیس باید با مراجعه بوسیله انفراد فنی آن را تعویض کنید. تعویض نکردن به موقع لنت ها ضمن خلق کردن خطرهای ایمنی، می تواند روی دیسک های ترمز شیار وخش بیندازد و درادامه نفقه های وزین تری به خداوندگار خودرو تحمیل کند.چرا کار خودرو دچار لرزش می شود؟

طیف وسیعی از ایرادات متخصص می تواند سبب بروز لرزش تو حکم شود. این ایرادها گاهی ساده و کم هزینه، مانند جایگزینی تایرهای عقب و جلو و گاهی جدی و پرهزینه اند. برهان پا بر جا لرزه فرمان خراب شدن یاتاقان های چرخ ها خواه ابراز ایراد در سیستم تعلیق یا بالانس نبودن تایرها است. برای رفع این ایراد باید به مکانیک رجوع شود.چرا چراغ هشدار پیشرانه علنی است؟

در بیشتر خودروهای مدرن، متجاوز از ۲۰۰ ایراد فنی می تواند سبب پدیدار شدن چراغ بانگ پیشرانه روی صفحه ی کیلومترشمار شود. طیف این ایرادات از کاهش سطح روغن پیشرانه تا مشکلات مهم و پیچیده گسترده است. بخاطر امتیاز دقیق و سریع العمل ایراد، حتما باید به متخصص رجوع شود.

چرا خودرو ریپ می زند خواه خفه می کند؟

ریپ زدن یا خفه کردن خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از عوامل مهم ایجاد این حالات تو خودرو می توان بوسیله کثیف بودن فیلتر سوخت و انژکتور و معیوب وجود داشتن شمع ها و وایرها اشاره کرد. بوسیله علاوه، بروز ایراد در خط مکش هوای پیشرانه نیز می تواند موجب این مشکلات شود. با اینکه رانندگی با وجود این مشکلات اغلب خطرناک نیست، درصورت بود مشکلات تیره تر، رانندگی درون سرعت های سریع امکان پذیر است خطرناک باشد؛ درنتیجه پیشنهاد می شود نوک تیز خیس این مشکلات را رفع کنید.چرا چراغ های خودرو کم نور شده اند؟

با گذشت زمان، قاب پلاستیکی چراغ ها ناپاک و دچار خط وخش می شود و به انگیزه قرار ستاندن تو معرض آفتاب، دچار شبهه می شود. برای رفع این مشکل باید ضمن شست وشوی چراغ ها، درصورت بود خط و خش روی آن ها، از سنباده ی نرم برای از بین بازی کردن خط وخش استفاده کرد.چرا استفاده سوخت خودرو افزایش یافته است؟

افزایش کاربرد سوخت دلایل متعددی دارد که اغلب جدی نیستند. برای بررسی دلیل این موضوع باید تامین شوید که وعده یدکی در خودرو حیات ندارد تا سبب اضافه اندازه و استفاده سوخت شود. به علاوه، وجود تجهیزات زیادی شبیه باربند روی سقف خودرو می تواند تأثیر منفی بر ضریب درگ و ویژگی های آیرودینامیک خودرو بگذارد و با ایجاد پایداری دربرابر هوا، موجب افزایش مصرف بنزین شود. اگر موارد ذکرشده بررسی شد و مشکل استعمال سوخت همچنان وجود داشت، باید باد تایرها تنظیم یا فیلتر هوا و شمع ها تعویض شود.پیشنهادهایی برای کاهش نفقه ی تعمیرات

بسیاری از رانندگان با توجه نکردن بوسیله صداهای غیرطبیعی خودرو و سعی داخل به تعویق انداختن تعمیرات درون طول زمان، معتدل نفقه های متعدد تعمیر می شوند. همواره به یاد داشته باشید که تعمیرات بوسیله موقع و بازدیدهای ادواری می تواند انگیزه کاهش هزینه های نگه داری خودرو شود. کنترل دمل و جایگزینی بوسیله موقع تایرهای دنبال و جلو، کنترل و تعویض روغن و آب خودرو از کارهایی میسر ای است که می تواند جلو هزینه های وزین تعمیرات را بگیرد.بیشتر بخوانید:جعبه کنگره دستی هوشمند کیا چگونه کار می کند؟همه چیز درباره مبدل گشتاور و عملکرد آنمقایسه ی توانایی های آفرود سوزوکی جیمنی با تویوتا لندکروزر یوتیلیتی سه گانه دررندرهایی جالب از تبدیل خودروهای شاسی بلند به سدان۱۰ فناوری که دنیای خودرو را تغییر داد

شاید دوست داشته باشید:

آمازون مبصر ترین فصل تعطیلات تاریخ خود را تجربه کرد

آمازونSGHAROOOON در اطلاعیه ای رسمی می گوید «مبصر ترین فصل تعطیلات» خود را تابه امروز تجربه کرده است و برهان […]

نوستالژی: سرگذشت آتاری دستی و گیم بوی

 اگر بوسیله شما می گفتند ۱۵ سال شروع عمر تان را با کامل خاطرات و امتحان هایتان بدهید و داخل […]

کامپیوترهای دسکتاپ اپل با پردازنده M2 به زودی از وضع می رسند

اپل در رویداد One More Thing از کامپیوتر های مک مبتنی بر پردازنده ی اختصاصی M1 رونمایی کرد. کوپرتینویی ها […]