فورد سیستم نیمه خودران خود را درون موستانگ Mach-E فعال می یواش

admin دسته‌بندی نشده

فورد در راستای ورود بوسیله دنیای رانندگی نیمه خودران و عاری دست اعلام کرد که سیستم جدید دستیار فعال رانندگی (ADA) خود را تا آخر سال ۲۰۲۱ روی کراس اور برقی موستانگ Mach-E و فداکار دیگر از محصولات سال ۲۰۲۱ عرضه می دهد. جهیز دستیار فعال رانندگی (Active Drive Assist) فورد به عنوان گل سرسبد خانواده فناوری های Co-Pilot ۳۶۰ این خودروساز، به کلکسیون ای از سیستم های طراحی شده برای حفظ زنهار و کاهش استرس رانندگان تو جاده های آمریکای شمالی می پیوندد.

قبل از ورود به ریزه موثر های این سیستم، بهتر است درباره دردسترس بودن آن صحبت کنیم. دسترسی به دستیار فعال رانندگی فورد یک فرایند دو بار ای است. ابتدا مشتریانی که خودرو برقی Mach-E را سفارش می دهند، باید پکیج Active 2.0 Prep را انتخاب کنند. این پکیج یکی از آپشن های نصب شده در کارخانه بوسیله شمار می رود که متناسب با تمام نیازهای ابدار افزاری ADA است و با نمایش خودرو دردسترس خواهد بود. در نصف دوم سال ۲۰۲۱، فورد فروش درنگ اسباب را برای عملکرد ADA آغاز می درنگ که استعمال کنندگان می توانند با رجوع به شعبه محلی فورد خواه به روزرسانی بی سیم آن را گمارش کنند.

درنتیجه مشتریان باید دو خرید جداگانه انجام دهند؛ اگرچه دارن پالمر، مدیر برنامه های جهانی خودروهای الکتریکی فورد داخل کنفرانس با رسانه ها بوسیله موتوروان گفت که «مقدار مجموعه طولانی این سیستم زیاد رقابتی خواهد بود».

پالمر گفت:ما می خواهیم تا قطع امکان تعداد افراد بیشتری ADA را داشته باشند.

به گفته مسئولان این شرکت، معاون فعال رانندگی تکامل یافته سیستم های کنترل کروز هوشمند درون خیساندن با سیستم Lane Centering است که از دوربینی پیشرفته برای معاینه وضعیت شوفر روزی می برد. ADA پس از نصب، بیش شبیه به سیستم سوپر کروز (Super Cruise) جنرال موتورز عمل می کند. خودرو از ترکیب حسگرهای بیرونی و مقاطع از پیش اطلس برداری شده جاده استعمال خواهد کرد تا امکان رانندگی خودران را فراهم کند.

بی قراری اینک فورد بیش از ۱۶۰،۰۰۰ کیلومتر جاده را داخل ۵۰ بخانه برگشتن آمریکا و کانادا بخاطر استفاده ADA ترسیم کرده است. ولی در شرایط فعلی این مجموعه فقط بزرگراه های مجزا را پوشش می دهد. درحالی که هنوز حدود ۷۵،۰۰۰ کیلومتر دیگر تو سیستم بزرگراهی بین ایالتی پوشش داده نشده است، سیستم Active Drive Assist هنوز غصه باید جا های زیادی را در نقشه های خود بگنجاند.

به نظر می رسد ADA با وجود شباهت هایی که با سوپر کروز جنرال موتورز دارد، سیستم هوشمندانه خیس و متناسب مصرف تری باشد. درایت زمان کوشا شدن سیستم و به دست دریافت کنترل خودرو توسط آن، چیزی شبیه منحنی درس است. این مسئله برای مصرف کنندگانی که با رانندگی خودران آشنایی ندارند، اندکی مشکل ساز خواهد بود.

پالمر بدون اینکه بوسیله طور مستقیم بوسیله سوپر کروز اشاره کند، گفت:فدایی از سیستم هایی که بی قراری اکنون به فروش می رسند، بیش مبهم هستند و گاهی اوقات قفل می کنند و وقتی راننده کمی عصبی شود یا بخواهد امر را بچرخاند و کنترل آن را به دست بگیرد، واقعاً باید با آن کشتی بگیرد. این برای آدم متجاوز ناخوشایند است. ما واقعاً می خواستیم اطمینان خراج کنیم که چنین چیزی نداریم و وقتی شوفر می خواهد کنترل خودرو را دوباره در مشت بگیرد، فورا فرمان را بچرخاند. مقاله های مرتبط:فورد اطلاعات خودروهای خودران خود را دراختیار محققان صبر می دهدنسل دوم خودروی خودران فورد فیوژن با قشری زیباتر معرفی شد

علاوه بر تسهیل به مشت دریافت دوباره کنترل فرمان، فورد اطمینان می دهد که مالکان هرگز تمام کنترل خودرو را به سیستم واگذار نخواهند کرد. قلب ADA یک سیستم دوربین مادون قرمز روبه روی شوفر است که حرکات ضابطه و چشم راننده را کنترل می یواش تا تامین شود که او به جاده توجه می نرم. این سیستم تا اینکه درون مواقعی که راننده عینک، عینک آفتابی خواه ماسک محافظی داشته باشد، فقره می کند و به عنوان اولین شیار دفاعی بخاطر کاربرد عاری توجه به ADA ایفا خواهد کرد.

برابر گفته های پالمر، پیش از این كه رانندگان بخواهند بوسیله سیستم اعتماد کرده و سپس توجه خود را از جاده دور كنند، فعالسازی ADA حدود هفت دقیقه زمان می برد. در نسب فورد سیستم دوربین کوچکتر سرخ را برای ناچیز کردن این جنس اقدام طراحی کرده است. طی چند ماه آینده اطلاعات بیشتری درباره سیستم Drive Drive Assist فورد منتشر خواهد شد. 

هائو تای تانگ، مدیر ارشد ترقی و معامله محصولات فورد گفت:معرفی کردن Active Drive Assist با دوربین روبه روی شوفر کاملا حساب دان است زیرا وسیله نقلیه به راننده معاون می کند تا استرس و ضیق رانندگی را کاهش دهد اما همچنان او را به طور کامل کنترل می درنگ. اگر راننده تمرکز خویشتن را روی جاده پیش رو از دست دهد، سیستم Active Drive Assist به طور خودکار به او بانگ می دهد و بوسیله طور بالقوه سرعت حرکت خودرو را کند می بطی ء تا زمانی که دوباره روی جاده متمرکز شود.بیشتر بخوانید:شاسی بلندها بیش از دیگر انواع خودرو برای عابران خطرناک هستندقیمت نهایی تویوتا سوپرا ۲۰۲۱ جلوه گر شدتسلا و پاناسونیک قرارداد جدیدی بخاطر تولید باتری های لیتیوم یونی منعقد کردندتسلا معیار اس؛ مقدماتی خودروی الکتریکی با ظرفیت پیمایش بیش از ۶۵۰ کیلومترمرسدس AMG از توربوشارژر برقی در خودروهای آینده استفاده می کند

شاید دوست داشته باشید:

زمان شارژ خودروهای الکتریکی به زودی کاهش می یابد

زمان شارژ خودروی الکتریکی احتمالاً به زودی کاهش می یابد و کارشناسان صنعتی خودروسازی پیش بینی می کنند که هنگام […]

چگونه پیشرانه عاری بادامک مصرف سوخت را کاهش می دهد؟

پیشرانه های احتراق تویی تاکنون نتوانسته اند تمام انتظاراتی که از آن ها می رود را به طور طولانی برآورده […]

معمول ترین ایرادات متخصص در خودروها

مقاله های مرتبط:راهنمای سودا خودرو کارکرده تو میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی به چشم می خورند. بعضی از آن […]