فیات کرایسلر در جدال حقوقی دشت ماهیندرا پیروز شد

admin دسته‌بندی نشده

مجتمع بازرگانی بین المللی ایالات متحده (USITC)، درخواست فیات کرایسلر را برای صدور دستور ممانعت از فروش خودرو آف رود ماهیندرا Roxor در ایالات متحده آمریکا پذیرفت. تو اطلاعیه ی منتشرشده در وب سایت آژانس USITC آمده که با بود تغییرات، قاضی می گوید خودروی آف رود ماهیندرا نسخه ای از جیپ رانگلر است. این بدان معنا است که خودروساز هندی مجبور خواهد شد سودا راکسور را در بازار ایالات متحده راکد کند، مگر اینکه دولت ترامپ این ممنوعیت را به دلایل سیاسی وتو کند.

بوسیله گفته ی اتونیوز، احتمال سرگذشت وتو توسط دولت ترامپ متجاوز اندک است. فیات کرایسلر با طرح ادعای اینکه راکسور كپی تقریبا مشابهی از جیپ رانگلر است، مطالبه حقوقی با ماهیندرا را آغاز کرد. فیات کرایسلر به خصوص برای ثبوت مدعای خود به شکل صندوق ای عضو با کناره های عمودی بوسیله ظاهر مسطح و فراز مساوی تنه داخل عقب و کاپوت خودرو استناد می کرد.

کامرون الیوت، مستنطق کمیسیون بین المللی تجارت داخل نوامبر سال ۲۰۱۹ کار داد که راکسور مختصات تجاری جیپ رانگلر را که با ۶ عنصر طراحی خاص تحسین شده، کپی و درنتیجه حقوق فیات کرایسلر را ابطال کرده است. بااین حال، در حكم بازپرس الیوت آمده بود كه خودروی ماهیندرا علامت تجاری ثبت شده برای جلوپنجره جیپ را نقض نمی كند. درنتیجه، قاضی وعظ کرد که USITC واردات کیت ها و قطعات راکسور را ممنوع کند.

سپس فیات کرایسلر و ماهیندرا از این کانون خواستند تا بخشی از غرض مستنطق را بررسی و بازنگری بطی ء. در ماه ژانویه، همدستی هندی از راکسور ۲۰۲۰ با تغییرات قابل توجه در ظاهر طراحی رونمایی کرد و گفت داخل عارض لزوم، این تغییرات زیادی را با همکاری کمیسیون بین المللی بازرگانی ایجاد می نرم.مقاله های مرتبط:دستور کار های ماهیندرا برای ادخال بوسیله بازار خودرو آمریکافیات کرایسلر از شرکت هندی ماهیندرا شکایت کرد

ماهیندرا داخل پاسخ به حکم این کانون محاجه کرد که «نمونه های جدید خودرو راکسور، قانون کپی رایت را فسخ نمی کنند و فیات کرایسلر در تقلا است تا انحصار عملی بر واردات و خرید قطعات مورد استعمال داخل هر سنخ خودرو جعبه ای، روباز و ارتشی را به دست آورد». فیات کرایسلر پاسخ عدالت که «ماهیندرا عزم دارد تا با تخطی از قانون، خودروهایش را زننده مدل سازی بطی ء». مسئولان فیات کرایسلر افزودند که این مجتمع بعداً می تواند درباره موضوع ممنوعیت واردات قطعات راکسور به ایالات متحده تصمیم بگیرد. تصمیم بازپسین کمیسیون تو کتاب ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰ و هنگام اطلاعیه ای در وب سایت USITC منتشر شد.

ماهیندرا قطعات خودروی آف رود راکسور را در هند می سازد و این خودرو را درون کارخانه ای داخل میشیگان مونتاژ می كند. ممنوعیت واردات قطعات به بزرگ ترین خودروساز هند آسیب می رساند؛ چون ایالات متحده بزرگ ترین راسته خودروهای آف جوی و شاسی بلند ماهیندرا بوسیله شمار می رود که زیاد از ۶۰ درصد فروش جهانی خودروهای آف جوی این شرکت را تو سال ۲۰۱۸ بوسیله خود خاص داده است.بیشتر بخوانید:فروش خودرو با اقساط ۸۴ ماهه عاری روزی درون آمریکا آغاز شدچالش خودروسازان جهان برای مواجهه با ویروس کروناطرح اولیه فیات کرایسلر برای خودروهای آینده دوج رد شد کیا و فیات-کرایسلر در چین، ماسک بهداشتی تولید می کنندتعطیلی خودروسازان آمریکایی به برهان کرونا تمدید شد

شاید دوست داشته باشید:

زمان شارژ خودروهای الکتریکی به زودی کاهش می یابد

زمان شارژ خودروی الکتریکی احتمالاً به زودی کاهش می یابد و کارشناسان صنعتی خودروسازی پیش بینی می کنند که هنگام […]

چگونه پیشرانه عاری بادامک مصرف سوخت را کاهش می دهد؟

پیشرانه های احتراق تویی تاکنون نتوانسته اند تمام انتظاراتی که از آن ها می رود را به طور طولانی برآورده […]

معمول ترین ایرادات متخصص در خودروها

مقاله های مرتبط:راهنمای سودا خودرو کارکرده تو میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی به چشم می خورند. بعضی از آن […]