متعارف ترین ایرادات فنی در خودروها

admin دسته‌بندی نشده

درون میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی به چشم می خورند. چندی از آن ها به سادگی کمتر نورشدن چراغ ها و چندی بوسیله پیچیدگی روشن نشدن خودرو است. در هر حالت راننده، باید از دلایل ایرادات نخست باشد تا بتواند بهینه راه محلول را برای رفع مقطعی یا کلی بغرنج پیش بگیرد. درادامه، بعضی از ایرادات فنی شایع داخل خودروها و دلایل قیافه دادن و نحوه ی مواجهه با آن ها را برمی شماریم.چرا راهنمای خودرو سریع تر از معمول خاموش و جلوه گر می شود؟

اگر به یک باره سرعت خلوت و نمودار شدن چراغ راهنمای خودروبه دوبرابر تکثیر یابد، نشان دهنده ی آن است که یکی از چراغ های خودرو سوخته یا دچار مشکل شده است. بروز این ایراد فنی می تواند بر امن شما خواه دیگر خودروها تأثیر بگذرد؛ بنابراین، سریع خیس باید آن را رفع کنید. تشخیص چراغ عیبناک فقره محظور حلق و تعویض آن درون بسیاری از خودروها آسان تیز از آن است که به تعمیرکار متخصص احتیاج داشته باشد. عزب کافی است چراغ کم قیمت را بخرید و چراغ ناقص را تعویض کنید. در چندی خودروها که برای تعویض چراغ باید کچل محفظه ی چراغ خودرو باز شود، بهتر است از فنی معاون گرفته شود.چرا خودرو روشن نمی شود؟

شایع ترین برهان این ایراد انقراض باتری خودرو است. زندگی مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش باتری خودرو معمولا بین ۵ تا ۶ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر است. اغلب نشانه های نخستین ای از کاهش توان باتری بود دارد که ازجمله ی آن ها می توان به شاداب استارت نوشانیدن خودرو و جماع کردن باتری سپس از یک تا دو روز استفاده نکردن از خودرو اشاره کرد. اشخاص غیرحرفه ای حزن می توانند باتری را تعویض کنند؛ ولی بهتر است متخصص ضمن تعویض باتری، از صحت عملکرد ژنراتور مطمئن شود؛ چراکه در مواردی ایراد دینام انگیزه ضعیف شدن باتری می شود.صدای جیغ ناشی از فشردن پدال ترمز بیانگر چیست؟

لنت های ترمز عمر محدودی دارند. چنانچه مدت زیادی از زمان تعویض لنت ها می گذرد، صدای جیغ ناشی از ترمزگیری نشانه ای اضطراری از تمام شدن لنت ها است و سریع تر باید با مراجعه به فردی فنی آن را تعویض کنید. تعویض نکردن به موقع لنت ها ضمن ابداع خطرهای ایمنی، می تواند روی دیسک های ترمز خط وخش بیندازد و درادامه نفقه های سنگین لطافت به آقا خودرو تحمیل کند.چرا فرمان خودرو دستخوش لرزش می شود؟

طیف وسیعی از ایرادات فنی می تواند جهت ابراز لرزه تو امر شود. این ایرادها گاهی میسر و ناچیز هزینه، متشابه جایگزینی تایرهای تعاقب و جلو و گاهی جدی و پرهزینه اند. برهان اصلی لرزش فرمان ویران شدن یاتاقان های چرخ ها یا بروز ایراد تو سیستم تعلیق یا بالانس نبودن تایرها است. برای رفع این ایراد باید بوسیله مکانیک مراجعه شود.چرا چراغ هشدار پیشرانه نمایان است؟

درون بیشتر خودروهای مدرن، بیش از ۲۰۰ ایراد متخصص می تواند علت ظاهر شدن چراغ هشدار پیشرانه روی صفحه ی کیلومترشمار شود. طیف این ایرادات از کاهش سطح روغن پیشرانه تا مشکلات عمده و پیچیده فراخ است. برای تشخیص دقیق و تند ایراد، حتما باید بوسیله متخصص رجوع شود.

چرا خودرو ریپ می زند یا خفه می کند؟

ریپ کوفتن خواه خفه کردن خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از عوامل بنیانی خلق کردن این حالات در خودرو می توان بوسیله جنب وجود داشتن فیلتر سوخت و انژکتور و ناقص بودن شمع ها و وایرها اشاره کرد. به علاوه، بروز ایراد داخل خط مکش هوای پیشرانه همچنین می تواند موجب این مشکلات شود. با اینکه رانندگی با وجود این مشکلات اغلب خطرناک نیست، درصورت حیات مشکلات پیچیده تر، رانندگی تو سرعت های تند مقدور است خطرناک باشد؛ درنتیجه پیشنهاد می شود سریع تر این مشکلات را رفع کنید.چرا چراغ های خودرو کمینه تلالو شده اند؟

با اغماض زمان، قاب پلاستیکی چراغ ها نجس و دچار خط وخش می شود و به علت راحتی گرفتن درون معرض آفتاب، دستخوش تاریکی می شود. برای رفع این مشکل باید ضمن شست وشوی چراغ ها، درصورت وجود شیار و خش روی آن ها، از سنباده ی نرم برای از بین بردن خط وخش استفاده کرد.چرا استفاده بنزین خودرو افزایش یافته است؟

تکثیر استفاده سوخت دلایل متعددی دارد که اغلب شدید نیستند. بخاطر بررسی دلیل این موضوع باید تامین شوید که کود اضافی در خودرو بود ندارد تا سبب افزایش پیمانه و مصرف بنزین شود. به علاوه، بود تجهیزات اضافی شبیه باربند روی سقف خودرو می تواند تأثیر سلبی بر ضریب درگ و ویژگی های آیرودینامیک خودرو بگذارد و با خلق مقاومت دربرابر هوا، سبب افزایش مصرف سوخت شود. چنانچه موارد ذکرشده معاینه شد و بغرنج مصرف سوخت همچنان حیات داشت، باید پیله تایرها تنظیم یا فیلتر هوا و شمع ها تعویض شود.پیشنهادهایی برای کاهش هزینه ی تعمیرات

بسیاری از رانندگان با توجه نکردن به صداهای غیرطبیعی خودرو و سعی در به تعویق انداختن تعمیرات در کشش زمان، متحمل خرج های بسی تعمیر می شوند. همواره به یاد داشته باشید که تعمیرات بوسیله موقع و بازدیدهای ادواری می تواند سبب کاهش خرج های نگه داری خودرو شود. کنترل باد و جایگزینی به موقع تایرهای عقب و جلو، کنترل و تعویض روغن و آب خودرو از کارهایی ساده ای است که می تواند جلو خرج های سنگین تعمیرات را بگیرد.بیشتر بخوانید:پنج مقصد ی بنیانی برای ملاقات جهیز ترمز خودروجهان پساکرونا؛ آیا دوران ضعف خودروها آغاز شده است؟مهم ترین خودروسازان دنیا که راهنما فناوری داخل زمان خویشتن بودندایکس باکس سری ایکس و PS5 از آنریل انجین 4.25 پشتیبانی خواهند کردقطعات الکترونیکی ۴۰ درصد ارزش خودرو را تشکیل می دهند

شاید دوست داشته باشید:

جهیز اماله آب بوش درون بی ام و M4 GTS چگونه فقره می کند؟

بیش از ۳ سال از معرفی کردن بی ام و M4 GTS می گذرد و این خودروی اسپرت اولیه میوه […]

مؤثر ترین آپشن های امان خودرو کدام اند؟

تو تحقیق سازمان آمار تلفات رانندگی آمریکا باتوجه به اظهارات بیمه، آپشن های حمایت و دستیار رانندگی خودرو های بی […]

کیا اپتیما درون آمریکا با نام K5 ارائه می شود

بوسیله رویت می رسد که کیا موتورز ترانه دارد تا شهرت فعلی اپتیما(Optima) را در ایالات متحده حذف کرده و […]