فورد موستانگ پرفروش ترین خودروی اسپرت دنیا شد

admin دسته‌بندی نشده

۶۴ سال پیش، شریک شدن آمریکایی فورد نخستین خودروپونی جهان را معرفی کرد. با گذشت ۵۶ سال از ارائه ی فورد موستانگ، این خودروی عضلانی، برترین میزان فروش را میان خودرو های اسپرت در سراسر دنیا دارد. در چند سال اخیر نیز، با دخول موستانگ به بازار بریتانیا، محبوبیت آن بیش از پیش افزایش یافته است.مقاله های مرتبط:چرا خودروهای عضلانی آمریکا، محبوبیت دارند؟نگاهی عمیق بوسیله مدل های مختلف قبیله اول فورد موستانگ

تاکنون ۶ اولاد از فورد موستانگ داخل آمریکا نمایش شده است. دوده ششم آن تو سال ۲۰۱۵ برای بازار جهانی عرضه شد و فورد برای اولین بار، مدل های راست فرمان موستانگ را بخاطر بازار بریتانیا ارائه کرد. از ارائه ی این نسل تاکنون، موستانگ پرفروش ترین خودروی کوپه اسپرت بخاطر ۵ سال متوالی تو میدان جهانی بوده است و نیز درون سال گذشته، بیشترین فروش را میان خودرو های اسپرت جهان داشت. طبق ادعای باهم اتحاد کردن فورد، تاکنون ۶۶۳ هزار مایه از نسل ششم موستانگ در ۱۴۶ کشور مختلف فروخته شده است.

این معیار سودا تعریف برانگیز است و محبوبیت بالای موستانگ را نشان می دهد. هرچند این نما زیاد، بیشتر به خیال فروش بالا در آمریکا حاصل شده است و اکثر خریداران موستانگ از این کشور هستند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹، ۱۰۲ هزار و ۹۰ دستگاه از این میوه در سراسر جهان بوسیله فروش گویا است؛ اما مقابل اخبار فورد، ۷۱ درصد این آمار مربوط بوسیله خریداران آمریکایی است.

البته محبوبیت موستانگ درون بازار های دیگر نیز درون حال بیشتر شدن است. خرید موستانگ در آلمان و لهستان به ترتیب ۳۳ و ۵۰ درصد تکثیر در سال ۲۰۱۹ داشته است و در فرانسه همچنین دو موافق شده است. همچنین، سال گذشته مجموعا ۹,۹۰۰ نسخه از موستانگ در بازار اروپا فروخته شد که ۳/۳ درصد تکثیر را نشان می دهد؛ هرچند در آمریکا با افت ۴/۴ درصدی همراه بود.

فورد موستانگ امروزه تو میدان آمریکا در ۱۲ تیپ مختلف نمایش می شود. نسخه های مجهز بوسیله سواری ۴ سیلندر اکوبوست و ۸ سیلندر GT با توان سفارش سپرده ی پرفورمنس از معیار های این خودروی عضلانی هستند. نسخه های ویژه ی آن نیز شامل استاندارد بولیت، شلبی GT350 و GT350R و تیپ شلبی GT500 می شود که هرکدام با بسته ی ارتقاء هندلینگ متناسب سفارش هستند.

مقاله های مرتبط:فورد موستانگ بولیت 2019، رونمایی شد

درون راسته اروپا نیز هر دو مقیاس فست بک و استاندارد کانورتیبل این خودروی کوپه نمایش می شود. امکان تفویض میان دو پیشرانه ی ۴ استوانه ۲/۳ لیتری اکوبوست با قدرت ۲۸۷ اسب بخار و ۵ لیتری V8 با  ۴۴۳ اسب دود قدرت بخاطر این خودروی اسپرت حیات دارد که هرکدام با مجری دنده ی ۶ سرعته ی دستی قابل اندرز است؛ البته مدل ی ۱۰ سرعته ی خودکار نیز برای موتور V8 عرضه می شود. موستانگ بولیت برای بازار اروپا تو دو رنگ مکشی مات و سبز یشمی ارائه می شود و از همان موتور ۵ لیتری V8 اما با ۴۵۴ اسب بخار قدرت مصرف می درنگ.

بدیهی است که فورد داخل سال ۲۰۲۰ با کاهش سودا شدیدی روبه رو می شود. غوغا همه گیری ویروس کرونا، تقریبا هر کارخانه ای را در جهان تعطیل کرده است. تولیدات فورد داخل اروپا تا چهارم ماه مه امسال به تعویق افتاده است. واحد تولیدی موستانگ نیز تو آمریکا که داخل روستا فلت راک واقع در خانه دادن میشیگان صبر دارد، امانت است و زمان باز شدن آن معلوم حلق. مقابل آمار مراکز تداوی این کشور، شهر میشیگان تا ۱۶ آوریل امسال، ۳۰ هزاره تک مشغول به ویروس کرونا داشته است و یکی از خطر ناک ترین مناطق آمریکا است.مقاله های مرتبط:نسخه Heritage فورد موستانگ شلبی GT350 رونمایی شدمشخصات فنی موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰ اطلاع دادن شد

البته شناسایی هایی نیز برای فورد موستانگ آینده بود دارد. اخیرا تصاویری از یک مدل متاخر دیده شده است که احتمالا با پسوند Mach1، جایگزین موستانگ بولیت کنونی شود. مدل مک وان، قبلا تو سال ۲۰۰۴ نیز عرضه شده بود که از نمونه ی نفس کشیدن غریزی موتور موستانگ کبرا SVT استفاده می کرد و از سنخ ۴/۶ لیتری V8 وجود. پرت است که موستانگ Mach1 اتیه با مدل های شلبی کبرای کنونی اسکناس اشتراک داشته باشد؛ چون طبق گفته ها، قرار است موتور ۵ لیتری معروف موستانگ روی آن انتصاب شود، ولی غلبه آن هنوز مشخص نیست.بیشتر بخوانید:آئودی RS7 تیونینگ با قیمت ۱۰۰ هزاره دلار رونمایی شدپیشرانه ۷/۳ لیتری فورد با گشتاور هزاره نیوتن متر معرفی شدبهترین خودروهای دست دوم میدان جهانی با نرخ کمینه از ۲۰ هزار دلاررندر گرافیکی آئودی RS6 آوانت منتشر شدمهم ترین رقابت ها در صنعت خودروسازی

شاید دوست داشته باشید:

جهیز اماله آب بوش درون بی ام و M4 GTS چگونه فقره می کند؟

بیش از ۳ سال از معرفی کردن بی ام و M4 GTS می گذرد و این خودروی اسپرت اولیه میوه […]

مؤثر ترین آپشن های امان خودرو کدام اند؟

تو تحقیق سازمان آمار تلفات رانندگی آمریکا باتوجه به اظهارات بیمه، آپشن های حمایت و دستیار رانندگی خودرو های بی […]

کیا اپتیما درون آمریکا با نام K5 ارائه می شود

بوسیله رویت می رسد که کیا موتورز ترانه دارد تا شهرت فعلی اپتیما(Optima) را در ایالات متحده حذف کرده و […]