کارلوس گون از ژاپن گریخت

admin دسته‌بندی نشده

ASGHAحدودOOOON یک سال پیش، کارلوس گون به جرم سوءاستفاده ی مالی و گریختن مالیاتی داخل ژاپن دستگیر شد. او چند روز بعد، ادعاهای مطرح شده محصول خویشتن را نفی کرد و بوسیله خبرنگاران گفت از گزارش نکردن نکته سنج درآمد و پاداش خود قصدی نداشته است. دادستان ژاپن می گوید گون و وکیل ارشدش، گِرِگ کلی، تقریبا نیمی از پاداش ۸۸ میلیون دلاری خود داخل نیسان را تو سال های ۲۰۱۰ تاکنون به وسیله های قانونی و مالیاتی اعلام نکرده اند. وکلای شرکت نیسان نیز، گون را به تخلفات مالی و خرید کشور درون لبنان و برزیل بازپرس می کنند.

برخلاف آنچه بسیاری از انسان دنیا باور دارند، کارلوس گون (غصن) شخصیتی بیش محبوب و شایسته ی احترام در ژاپن است. او با مدیریت خود در ممتاز ترین رده ی انبازی نیسان، یکی از مهم ترین برندهای خودروساز ژاپن را از ورشکستگی نجات رحم. در سال های حضور گون بین ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷، نیسان از شرکتی با قرضه ۲۰ میلیارد دلاری به سودآوری عالی رسید. این مدیر فرانسوی لبنانی متولد برزیل در پنج سال بدهی های نیسان را بوسیله صفر رساند و از سال ۲۰۰۲، به بسامد سودآوری شرکت را افزایش رحم. در ژاپن، به گون و استیل مدیریتی او «قاتل هزینه ها» گفته می شود.

در ماه های اخیر، کارلوس گون تو بندگی شوهردار به ضابطه می برد. در رو او از ژاپن هنوز به نعوظ رسمی تأیید نشده است؛ اما منابع خبری مختلف فرار او به ترکیه و تصعید با جت شخصی به پایتخت لبنان را گزارش کرده اند. این ظن همچنین بود دارد که در رو کارلوس گون از ژاپن با اذن ی سیستم قضایی این کشور اتفاق محذوف باشد. براساس اطلاعات موجود، مدیر سابق نیسان حق داشت از منزل خارج شود؛ اما برای سفر به خارج از ژاپن ممنوعیت عرفی داشت.

پس از ۱۴ ماه دستگیر و باتوجه به پیچیدگی پرونده ی کارلوس گون، وسیله قضایی ژاپن هنوز در مرحله ی استفهام و تایید اتهامات است. تابعیت فرانسوی و لبنانی احتمالا بوسیله او دستور می دهد تو کشورهای متبوع خویشتن بماند و نگران استرداد به ژاپن نباشد. چند ماه پس از دستگیری کارلوس گون، بنابر گزارش مالی نیسان که اردیبهشت ۱۳۹۷ منتشر شد، منفعت این غول خودروساز ژاپنی در مقایسه با سال قبل، به نیمه کاهش فاش کرد. میزان منفعت نیسان داخل ته سال مالی در ماه مارس، ۳۱۹/۱ میلیارد ین (۲/۹ میلیارد دلار) بود که درمقایسه با سود ۷۴۶/۹ میلیارد ینی سال گذشته، کاهشی چشمگیر یافته است. ناگفته نماند نیسان اعلام کرده است سود شرکت تا پایان سال مالی ۲۰۲۰، تا ۱۷۰ میلیارد ین (۱/۵ میلیارد دلار) کاهش خواهد یافت.بیشتر بخوانید:ارج وانت نیسان دیزل ۱۳۰ میلیون تومان اعلام شدرندرهای لطیف با ترکیب طراحی خودروهای فیات کرایسلر و رنونیسان پاترول و میتسوبیشی پاجرو با برگ مشابه تولید می شوندنگاهی بوسیله تغییرات اساسی نقشه کشی خودرو در ۱۲۰ سال اخیرنیسان GT-R R دیفرانسیل عقب بوسیله خیابان ها می

شاید دوست داشته باشید:

زمان شارژ خودروهای الکتریکی به زودی کاهش می یابد

زمان شارژ خودروی الکتریکی احتمالاً به زودی کاهش می یابد و کارشناسان صنعتی خودروسازی پیش بینی می کنند که هنگام […]

چگونه پیشرانه عاری بادامک مصرف سوخت را کاهش می دهد؟

پیشرانه های احتراق تویی تاکنون نتوانسته اند تمام انتظاراتی که از آن ها می رود را به طور طولانی برآورده […]

معمول ترین ایرادات متخصص در خودروها

مقاله های مرتبط:راهنمای سودا خودرو کارکرده تو میان اغلب خودروها، ایرادات فنی مشترکی به چشم می خورند. بعضی از آن […]