اولین سدان برقی هیوندای با صیت لافستا رونمایی شد

admin دسته‌بندی نشده

درحالی که توجه دنیای خودروسازی در نمایشگاه لس آنجلس متمرکز بود، هیوندای به صورت کاملا بی سروصدا از خودروی الکتریکی لافستا (Lafesta) در گره رونمایی کرد. لافستا که قرار است طی ماه های آینده به بازار نمایش شود، از سبک مدل سازی «Sensuous Sportiness» نصیب می برد که با میزان استاندارد تضاد زیادی دارد.

بیشترین تغییرات را در بخش جلوی خودرو مشاهده می کنیم. هیوندای لافستا از سپر جدیدی مصرف می کند که فاقد جلوپنجره مشبک است. مولود ی بازپسین این تغییرات کمی معمولی بوسیله دیدن می رسد. لوگوی ممتاز ی هیوندای درون جلو وجود دارد که با تریم های کروم و چراغ های LED جلو همراه می شود. زیر آن می توانیم چراغ های مه شکن جدید، ورودی هوای باریک و سپر چشم گیر را مشاهده کنیم.

هیوندای لافستا از سپر آیرودینامیکی دنبال همراه با رفلکتور نازکی بهره می برد که تقریبا تمام احترام خودرو را می پوشاند. باتوجه به برقی بودن این مدل، سیستم اگزوز حذف شده و دیفیوزر ظریفی جایگزین آن شده است. لافستا همچنین از رینگ های آیرودینامیکی و تنوع رنگی ارامش شده نصیب می برد که شامل فام آبی مخصوص خودروهای الکتریکی بوسیله نام شوتینگ استار (Shooting Star) است.

درحالی که تغییرات دل زیاد گسترده است، فضای داخل کابین تا حد یدکی میسر و قدیمی به نظر می رسد. درنتیجه، شوفر پشت غربیلک کار با کف تخت صبر می گیرد و تو ظهر آن، پنل دیجیتالی ۷ اینچی را مشاهده می کند. در وسط داشبورد سیستم مشغولیت ۱۰/۲۵ اینچی قرار دارد که دارای ناوبری مخصوص خودروهای برقی است و رله های شارژ را در مباشرت موقعیت خودرو نشان می دهد.

سایر نکات برجسته در این خودروی برقی شامل شارژر هوشمند بی سیم، تریم مشکی و اهرم تعویض دنده با کارانداز برقی می شود. جالب خیس اینکه، هیوندای لافستا برقی دارای جهیز تشخیص نوا است که به مالکین آن امکان می دهد با دستورهای صوتی، انواع امکانات از جمله آفتابگیر پانوراما و پنجره های برقی را کنترل کنند.

مقاله های مرتبط:هیوندای لافستا بخاطر بازار چین رونمایی شدنسل جدید هیوندای ix-25 معرفی کردن شد

هیوندای لافستا برقی دارای مجموعه ای از سیستم های دستیار شوفر از جمله فناوری جلوگیری از تلاقی تو نقاط کور دید راننده، دستیار پیشگیری از برخورد با جلو، اخطار برون رفت ایمن و بانگ برخورد تعاقب در ترافیک و تقاطع است. جدیدترین مدل برقی هیوندای همچنین از دزدگیر هوشمند و ۶ کیسه هوا بهره می سرما.

هیوندای جزئیات اضافی درباره ی مشخصات عملکردی لافستا عرضه نکرده، اما مدیران غول خودروساز اجبار جنوبی تأیید کردند که این میزان الکتریکی دارای باتری ۵۶/۵ کیلووات شایسته کردن است که کارمایه خویشتن را در جوانمردی یک موتور با قدرت ۲۰۱ اسب دود و گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر قرار می دهد. طبق محاسبات همدستی سازنده، لافستا می تواند مسافتی حدود ۴۹۰ کیلومتر را با یک مرحله شارژ طی یواش. بیشتر بخوانید:کامیون برقی نیکولا Tre با همدستی ایوکو تولید می شودسوپراسپرت مفهومی کارما SC2 با گشتاور ۱۳,۵۰۰ نیوتن متری معرفی کردن شدرنو زویی برقی مقیاس مانور ای رونمایی شدفهرست برترین خودروهای اسپرت دنیا به تفویض Road

شاید دوست داشته باشید:

چگونه مدیریت حرارتی زمان شارژ خودرو برقی را کاهش می دهد؟

باتوجه به ورود شارژرهای بسیار سریع ۸۰۰ ولت ۳۵۰ کیلووات به اروپا، چه چیز دیگری برای کاهش زمان جایگاه های […]

داخل رانندگی آفرود مسیرهای آبی، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

گذر از مسیرهای آبی یکی از مسائل مهم تو آفرود است که نباید آن را مشت ِکم گرفت. اگر مجبور […]

جعبه دنده دستی هوشمند کیا چگونه فقره می کند؟

پس از معرفی خودرو کیا ریو ۲۰۲۱ بخاطر راسته اروپا، صندوق دنده ی دستی جدید کیا همچنین معرفی شد که […]