چرا باید از انباشتن بیش ازحد باک بنزین خودداری کرد؟

admin دسته‌بندی نشده

بسیاری از رانندگان قاعده دارند باک سوخت خودرو خویشتن را تاحدممکن انباشته کنند. شاید تو نگاه ابتدا چنین کاری محکم به نظر برسد و با خود بگویید خودرو بیشترین بنزین ممکن را با خود بوسیله همراه دارد؛ ولی انباشتن بیش ازحد باک چندان اندوه ایده ی جالبی تراشیدن و داخل طولانی مدت، می تواند به خودرو آسیب بزند. دلایلی وجود دارند که براساس آن ها، بهتر است وقتی پمپ بوسیله صدای کلیک کلیک افتاد و سوخت را به نعوظ خودکار قطع کرد، دیگر به بنزین زدن دنباله ندهید.

دلیل اول هدررفتن پول است. پمپ ها براساس تفاوت ضیق کار می کنند و وقتی اولین بار صدای قطع کن پمپ را می شنوید؛ یعنی پمپ بنزین تشخیص می دهد وحشت انباشته شده است. اگر پس از فعال شدن قطع کن دوباره اهرم نازل سوخت را فشار دهید، این امکان بود دارد که اصلا بنزینی وارد باک نشود؛ درحالی که مغز بنزین شمار روی پمپ مقداری بیشتر شده است. در این حالت، درحقیقت شما پول بنزینی را صیقل خواهید کرد که آن را شهود نکرده اید. همچنین، پرکردن متجاوز ازاندازه ی باک، باعث سرریزشدن بنزینو ریختن آن بوسیله بیرون از باک سوخت می شود. این، یعنی آن مقدار سوخت هدر رفته است. شاید ارج بنزین سرریزشده از وحشت زیاد نباشد؛ اما همین مقدار ناچیز چرا باید زمین بریزد؟مقاله های مرتبط:معیار آلایندگی و مصرف بنزین اروپا، WLTP چیست و چه اهدافی دارد؟مصرف سوخت پا بر جا یک خودرو، فراتر از تمایل است

جریان ی مربوط باینده تو همه ی خودروها پیش نمی آید و سپرده به طراحی سیستم بنزین رسانی خودرو، می تواند در خودرویی امکان پذیر و در خودرویی دیگر غیرممکن باشد. این قضیه مربوط به آسیب نظر سیستم کنیستر است. کنیستر در فیلترکربنی است که بخارهای حاصل از بنزین را به صورت سهل وساده درمی آورد و به باک برمی گرداند. این سیستم طوری مدل سازی شده تا ورودی آن بوسیله شکل گاز و خروجی آن به شکل ابگونه باشد. در برخی از خودروها، سیستم کنیستر داخل باک راحتی دارد و اگر باک خودرو را بیش ازحد مملو کنید، مقدور است سوخت ملتفت مدار کنیستر شود و به این قطعه ی خیر چندان کم قیمت قیمت آسیب برساند. اگر کنسیتر خودرو شما آسیب ببیند، چراغ چک خودرو جلوه گر خواهد شد و آزمون های آلایندگی را دیگر نمی تواند با توفیق بگذراند.

آلودگی زیست محیطی روند ی دیگری است که معمولا افراد به آن اهمیتی نمی دهند؛ چون سرریزشدن بنزین از باک خودرو باعث آلوده شدن محیط می شود. درپایان، به این نکته باید اشاره کنیم که بسیاری از افراد صدای اول سیستم پیمانه پمپ را به نشانی معیاری برای پرشدن وحشت در نظر می گیرند و آزمون مصرف سوخت خود را از روی همین مدل ایفا می دهند تا ببینند خودرو با یک وحشت چقدر حرکت می کند. چنانچه باک را بسیار ازحد انباشته کنید، آزمون استفاده سوخت شما نیز اشتباه از آب درمی آید؛ بجای دقیقا نمی دانید چه ارج بنزین داخل باک وجود دارد.

بیشتر بخوانید:رکوردشکنی بریتانیا در تولید برق غیرفسیلیاصلاح سیستم تهویه مطبوع راه محلول مشکل تغییرات اقلیمی است؟تغییرات اقلیمی نابرابری اقتصادی را در دنیا افزایش داده است۱۰ سال پس ازآن هم، تولید خودروهای بنزینی بیشتر از مدل های برقی استکم مصرف ترین خودروهای بنزینی و دیزلی تو سال ۲۰۱۹

شاید دوست داشته باشید:

جهیز اماله آب بوش درون بی ام و M4 GTS چگونه فقره می کند؟

بیش از ۳ سال از معرفی کردن بی ام و M4 GTS می گذرد و این خودروی اسپرت اولیه میوه […]

مؤثر ترین آپشن های امان خودرو کدام اند؟

تو تحقیق سازمان آمار تلفات رانندگی آمریکا باتوجه به اظهارات بیمه، آپشن های حمایت و دستیار رانندگی خودرو های بی […]

کیا اپتیما درون آمریکا با نام K5 ارائه می شود

بوسیله رویت می رسد که کیا موتورز ترانه دارد تا شهرت فعلی اپتیما(Optima) را در ایالات متحده حذف کرده و […]