ارزش سهام خودروساز چینی نیو ۱۸ درصد کاهش یافت

admin دسته‌بندی نشده

پس از آن که خودروساز برقی نیو (Nio) از کاهش سودا فصلی، تنزل یارانه های دولتی و تقاضای پایین بخاطر محصولات شناسایی داد، ارزش سهام این استارتاپ در میدان بورس حدود ۱۸ درصد کاهش یافت. نیو که از یکسره رقبای چینی تسلا به حساب می رود، برای اولین بار با این طور مشکلی روبه رو می شود. 

چین بوسیله طور مداوم یارانه های ارائه شده به خودروهای پاک را کاهش می دهد و عزم دارد پس از سال ۲۰۲۰ پرداخت یارانه را به تدریج متوقف کند. دولت چین بی قراری حالا انتقاداتی درباره ی وابستگی بسیاری از همدستی ها به یارانه ی دولتی مطرح کرده است و به همین علت قصد دارد در این زمینه تجدیدنظر ارتکاب دهد. نیو اخبار کرد که یارانه ی خودروی الکتریکی ES8 از ۶۷،۵۰۰ یوان (۹ هزاره و ۵۰۰ دلار) در ۲۶ ژوئن سال گذشته به ۱۱،۵۲۰ یوان (۱،۶۰۰ دلار) کاهش یافته است.

کریگ اروین، تحلیلگر روث کپیتال در این بن گفت:تنخواه گذاران بوسیله خوبی کاهش یارانه در چین را حس می کنند، بنابراین کامل خودروسازان برقی چین سراسیمه عملکرد خسته در نیمه دوم سال مالی هستند.

خودروساز چپنی که خسران سه گانه ماهه دوم آن تقریبا دو موافق شده است، کنفرانس از پیش دستور کار ریزی شده ی خویشتن با سهام داران را لغو کرد. مطابق با داده های Refinitiv، این شرکت زیان تعدیل شده ی ۳/۱۱ دلار به ازای هر تسهیم را تجربه کرد، که بیشتر از هوی تحلیل گران مبنی پیاده شدن زیان ۱/۲۹ دلار به ازای هر تسهیم حیات.

نیو که غول فناوری چینی تنسنت و هیل هاوس کپیتال منیجمنت (Hillhouse Capital Management) داخل زمره ی سهام داران آن قرار دارند، داخل ماه سپتامبر سال گذشته و پس از عرضه نخستین سهام، با یک میلیارد دلار افزایش، به ارزش ۶/۴ میلیارد دلار رسید. داخل حالی که نیو روزهای مرحمت را سپری می کرد، ارزش طاسی این شریک به تازگی حدود ۲/۹ میلیارد دلار ارزیابی شد. 

ویلیام بنیان لی، مدیرعامل نیو در بیانیه ای گفت:داخل محیطی با وضعیت مطلوب از دیدن اقتصاد کلان و بازار خودرو، ما همچنان تلاش می کنیم تا خاصیت خود را درون بازار اتساع دهیم. 

نیو نیز قصد دارد تا پایان سه ماهه ی سوم امسال تعداد کارمندان خود را بوسیله ۷،۸۰۰ نفر کاهش دهد؛ در حالی که تعداد کارمندان آن داخل ماه ژانویه حدود ۱۰،۰۰۰ نفر برآورد شده است. 

خودروساز برقی نیو اخبار کرد که فروش این مشارکت از سه ماهه ی سابق تاکنون با ۸ درصد کاهش، از ۱/۵۴ میلیارد یوان به حدود ۱/۴۱ میلیارد یوان (۱۹۸/۴۰ میلیون دلار) فصیح است. نیو خلال سه ماهه فاتحه سال ساری ۳،۹۸۹ دستگاه خودروی برقی ES8 فروخت، در حالی که این میزان داخل سه ماهه ی سوم بوسیله ۳،۱۴۰ رسید. نیو ES8 یک خودروی تمام برقی هفت سرنشین است که به عنوان رقیب تسلا مدل ایکس شناخته می شود. نیو در این مدت تنها ۴۱۳ دستگاه از مقیاس کم ارزش ارج ES6 خویشتن را به فروش رساند. 

مقاله های مرتبط:ابرخودروی برقی نیو EP9؛ رکورددار متاخر فستیوال گودوودشاسی بلند برقی نیو ES6 رونمایی شد

به جاهل از تسلا، نیو با برخی از استارتاپ های خودروهای برقی چروک متشابه بایتون (Byton) و ایکس پنگ موتور (Xpeng Motors) نیز رقابت می نرم. تو حالی که تسلا معامله خویشتن را در این کشور اطلاع دادن نمی کند، شرکت مشاوره LMC اتوموتیو میزان خرید ۲۳،۶۷۸ دستگاه تسلا را درون چین طی هفت ماهه مقدمه امسال ارزیابی می زند، که تقریباً دو برابر تعداد خودروهای فروخته شده تو سال گذشته است.

سه گانه ماهه ی نخست امسال را می قابلیت پرتنش ترین خلع موثر نیو دانست؛ زمانی که نیو با نگرانی از تبلیغات بد ناشی از آتش سوزی درون باتری محصولات (نیو حدود ۴،۸۰۰ دستگاه خودرو را دعوت کرد که بیشتر از معامله سه ماهه ی اول بود)، روبه رو شد. علاوه بر این مشکلاتی مشابه فروش تیم فرمول E و طرد حدود ۱۰ درصد از نیروی کار، این استارتاپ را به چالش کشید. 

خیلی دشوار است که اینک درباره ی آینده ی نیو قضاوت کنیم؛ نمی توان گفت که این شرکت آینده ی روبه رشدی داخل پیش دارد یا واقعا از کنترل خارج شده است. فراموش نکنید سال ها پیش همگان فکر می کردند تسلا همچنین برند مرده ای است. با این حال نیو بخشی با تسلا متفاوت است؛ تسلا تقریباً یک دهه کشش کشید تا بتواند میزان تولید خویشتن را به رقم کنونی برساند، اما نیو از سال ۲۰۱۴ تاکنون فعالیت می بطی ء. 

بخت گره مشغول حذف یارانه ی دولتی در زمانی است که فروش خودروی برقی در آسیا کاهش می یابد. در نتیجه اکثر شریک شدن های سازنده ی خودروی برقی در منطقه، امسال وضعیت دشوارتری دارند. چنین شرایطی توکل عمومی به صنعت خودروهای الکتریکی به ویژه نیو را بوسیله شدت پایین تر تأثیر قرار می دهد.بیشتر بخوانید:ون برقی Canoo سال 2021 به میدان می آیداپل قصد دارد سراب متاخر مک پرو را داخل آمریکا تولید کندچرا تسلا در فناوری خودران از لیدار استعمال نمی کند؟مهندسی بی نهایت؛ پورشه تایکان ۲۰۲۰اپل کارخانه تولید مک پرو را به چین منتقل نمی کند

شاید دوست داشته باشید:

آمازون مبصر ترین فصل تعطیلات تاریخ خود را تجربه کرد

آمازونSGHAROOOON در اطلاعیه ای رسمی می گوید «مبصر ترین فصل تعطیلات» خود را تابه امروز تجربه کرده است و برهان […]

نوستالژی: سرگذشت آتاری دستی و گیم بوی

 اگر بوسیله شما می گفتند ۱۵ سال شروع عمر تان را با کامل خاطرات و امتحان هایتان بدهید و داخل […]

کامپیوترهای دسکتاپ اپل با پردازنده M2 به زودی از وضع می رسند

اپل در رویداد One More Thing از کامپیوتر های مک مبتنی بر پردازنده ی اختصاصی M1 رونمایی کرد. کوپرتینویی ها […]