مجوز احاله سهام ایران خودرو و سایپا صادر شد

admin دسته‌بندی نشده

موضوع واگذاری سهام دولت درون همدستی های ایران خودرو و سایپا که مدتی قبل اخبار شد، هم اینک داخل حال هنگام کردن سیر تکاملی عرفی خویشتن است و هر روز اطلاع دادن جدیدی از پیشرفت آن به گوش می رسد. طی سال های گذشته بارها موضوع احاله شرکت های دولتی (از یکسره شریک شدن های خودروسازی و تیم های استقلال و پرسپولیس) بوسیله بخش خصوصی ذکر محافل رسانه ای شد ولی پس از مدتی بدون خراج مسکوت ماند. حالا بار دیگر شاهد مشتعل شدن موضوع واگذاری در سازمان مخصوص سازی هستیم که احتمالاً بتواند راه نرفته قبلی را اتمام کند. هرچند که هنوز قضاوت درباره نهایی شدن این ارجاع ها زود است، اما مسئله کارهای قانونی انجام شده طی ماه های اخیر نوید اخبار سعادت را تو آینده می دهد. 

در همین زمینه زهره عالی پور، دستیار دایره خصوصی سازی گفت:وزارت اقتصاد مجوز واگذاری باقی الباقی سهام طالع درون دو شرکت خودرو سازی ایران خودرو و سایپا را از سران سه گانه پیل گرفتن کرده است. 

کالبد هیات عامل و معاونت ارجاع سهام و بنگاه های دایره خصوصی سازی تو مصاحبه با رادیو گفت:با توجه بوسیله مجوز دریافتی از سران سه گانه انباره مقرر شده است حدود ۱۴ درصد ایران خودرو و ۱۷ درصد سایپا باید به فروش گذاشته شود. به جهت قانون، اقبال بوسیله هیچ عنوان نمی تواند در موارد گروه یک سرمایه گذاری کند یا مالکیت آن ها را در مشت داشته باشد. در خصوص گروه دوم که صنایع ارشد نیز محتوی آن می شود، قانون تا جایی به دولت اجازه سرمایه گذاری داده است که سهمش در آن رشته در میدان بیشتر از ۲۰ درصد نشود.

دستیار واگذاری سهام و بنگاه های راه اندازی خصوصی سازی داخل خصوص وضعیت سهام طالع در خودروسازی های ملک توضیح عدالت:بخشی از این سهام در وثیقه است که با توجه به جلساتی که با وزیر صنعت داشته ایم، فراغت شده رفع شود و با توجه به اینکه بورسی است، داخل تابلوی بورس به فروش می رسد.واگذاری ایران خودرو و سایپامقاله های مرتبط:تصمیم دولت برای احاله سهام ایران خودرو و سایپا اکید است؟نظرسنجی: آیا خصوصی سازی، برای خودروسازی ایران سیاق گشا است؟

برجسته پور موضوع اهلیت درون واگذاری را مبهم دانست و عنوان کرد:با توجه به اینکه تو عادت به داشتن اهلیت موجب واگذاری تأکید شده، لازم است نمایندگان مجتمع تعریفی جامع و کامل از اهلیت ارائه دهند چرا که هر شخص از نگاه خود تعبیری از اهلیت دارد و به حدس خود برخی از احاله ها را مردود می داند. باید شعر و چارچوب مشهود و روشن بین همه نهادها از جمله جماعت شورای اسلامی وجود داشته باشد، تا غم نگرانی ها را پاسخ دهد و حزن از سواستفاده های احتمالی جلوگیری درنگ. تو واقع باید دستورالعمل عرفی و اصیل حقوقی برای این بند عرفی در رویت گرفته شود.

کمک واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی از تهیه پیش نویسی برای بررسی اهلیت افراد در موضوع واگذاری خبر داد و گفت:این مدرک در سازمان خصوصی سازی آماده شده و در جوانمردی هیات واگذاری قرار محزون است. با توجه به نحوه اطلاع رسانی در خصوص واگذاری ها، ممانعتی با این موضوع وجود ندارد و تاکنون موردی از بیع تو پستو خواه به خانواده مسئولان مربوطه وجود نداشته است. اطلاعیه واگذاری چند مرحله در دو روزنامه کثیرالانتشار آگهی می شود، همچنین اطلاعیه آن به طور اختصاص برای هر استان و پلیس جماعت مربوط به آن حوزه ارسال می شود.بیشتر بخوانید:زمان تحویل پژو 301 ایرانی اعلام شدتولید پژو 301 از فردا آغاز می شودقیمت و وضعیت معامله محصولات ایران خودروقیمت و شرایط فروش خودروهای سایپاطرح تبدیل سایپا برای خودرو آریو اعلام شد

شاید دوست داشته باشید:

ایران خودرو K132؛ مطالعه طراحی، مشخصات فنی و نرخ احتمالی

مطابق معمول، مذاکره خودرو ملی و تکیه بر قابلیت داخلی، موضوع مورد علاقه غول های خودروسازی ایران است. سایپا پس […]

فناوری شاسی الکتریکی آئودی چگونه کار می کند؟

در میانه ی بحران همه گیری ویروس کرونا، آئودیبا برگزاری مجمع هایی پیرامون فناوری های نوین در حال ترقی سعی […]

نسخه جاده ای برابهام BT62R معرفی کردن شد

ASGHAگزارشOOOON های ماه مه سال گذشته درست بود و برابهام خودرومسابقه ای BT62 را تبدیل داده تا تو بازارهای برگزیده […]