دلیل تابیدن شدید نور از سرتیز جلو خودرو و روش حل آن

admin دسته‌بندی نشده

اگر خودرویی با لوزی های استاندارد کارخانه ای استفاده می کنید، حتماً با پدید ه ی تابش مستقیم نور آفتاب خواه چراغ خودروهای روبرو به چشم و کاهش نظر مواجه شده اید. درون این لحظه، دید راننده بخاطر لحظاتی، کاملاً مختل می شود و البته نظم نبض قلب همچنین به هم می ریزد.

اگر بیش از دو ثانیه شوفر نتواند بوسیله حالت معمولی بازگردد، احتمال تصادف به خصوص در ترافیک، بسیار بالا خواهد بود؛ بنابراین اقدام برای جلوگیری از این اتفاق، بوسیله خصوص داخل روزهای آفتابی خواه داخل شب باید جزو اولویت های راننده باشد. بدیهی است که برای رفع یک مشکل، مطلع باید انگیزه آن را درک کرد؛ در ادامه ی این مقاله، دلایل ایجاد این بازتاب و شعله زدن خیره کننده و اسلوب های رفع آن را تجسس می کنیم.روشنایی نوک تیز ی شیشه جلو، چطور اتفاق می افتد؟

مقاله ی مرتبط:آیا کابین خودرو، گازهای سمی تولید می کند؟

جهت پا بر جا بازتاب و تابش خیره کننده ی نور به چشم راننده، وجود گرد و خاک یا مه تو فاش است که منبع تلالو را به چشم منعکس می کنند. این پدیده داخل دانش فیزیک «پریشانی» نامیده می شود؛ نور، صوت و ذرات سریع الحرکه تو صورت برخورد با ذرات یک ماده دگرگونی دست خط پیدا می کنند و بازتاب عارض می دهد. اگر تیغ دار کردن ی جلوی خودرو نظیف نباشد، نوری که بوسیله سمت راننده می رود تو پی تلاقی با ذرات، پراکنده شده و بنابراین تابشی خیرکننده به چشم ها می رسد. هرچه سو نور بیشتر باشد، بلور حالت تار بیشتری پیدا می کند.

طی بیع خودروی صفر کیلومتر، گازهای حاصل از مونتاژ کابین و داشبورد تو فضای داخلی فراوان هستند؛ با اینکه این مورد یادآور بوی خوش خودروی جدید است، اما تا زمانی که این گازها به طور کامل از اتاقک بیرون نروند، حدس اختلال در دید راننده وجود دارد.چطور از الو خیره کننده الماس جلو، جلوگیری کنیم؟

ساده ترین و کم هزینه ترین وضع حل، تمیز کردن تیغ است. بخاطر این فقره می توان از یک شیشه شوی، دستمال یا حوله ی میکروفیبر، ایزوپروپیل الکل، خمیر جرم گیر خودرو و دستمال کاغذی مصرف کرد.بخاطر تمیز کردن شیشه از بیرون این مراحل را طی کنید:فاتحه تمام سطح لوزی را با دستمال میکروفیبر نظیف کنید تا ذرات نسبتاً مبصر جدا شوند.الماس شوی را روی دستمال میکروفیبر دیگری بپاشید و سپس با دقت تمام، بلور را تمیز کنید. خمیر جرم گیر را بوسیله آب گرم آغشته کنید و به آرامی آن را از بالا تا پایین روی الماس ضیق دهید. این کار ذرات لکه دار قرین شیره ی درختان خواه فضولات پرندگان را از بین می برد.داخل مرحله ی آخر، شیشه شوی را بوسیله دستمال میکروفیبر دیگری اسپری و تیغ دار کردن را تمیز کنید.

برای تمیز کردن شیشه از تو کابین این مراحل را هنگام کنید:با استفاده از بقچه میکروفیبر خشک، طولانی سطح شیشه را مبرا کنید.دستمال میکروفیبر دیگری را به الکل ایزپروپیل آغشته و پس ازآن مجدد شیشه را تمیز کنید. این کار تمام ذرات روغنی روی بلور نتیجه از گازهای داشبورد را از بین می برد.درون مرحله ی آخر، شیشه شوی را به بقچه میکروفیبر اسپری کنید و روی سطح شیشه بکشید.

بخاطر براق کردن شیشه، می توان پس از انجام مراحل بالا، از انوع واکس های موجود تو بازار استفاده کرد. در رانندگی روزانه می توان از آفتاب گیر، عینک آفتابی و پوشش های خصوصی تیغ دار کردن هم استفاده کرد؛ علاوه پهلو این، همیشه از سلامت برف پاک کن و لبریز وجود داشتن مخزن آب پاش مطمئن باشید تا در وضعیت اضطراری از آن استعمال کنید. بیشتر بخوانید:عجیب ترین لوازم جانبی و برگ رفاهی در خودروهای کلاسیکمواردی که فرع مندان دنیای خودرو، حداقل یک جنین باید تجربه کنندنحوه نشستن پایدار ظهر فرمان چگونه است؟توصیه هایی بخاطر افزایش امن خودرو تو سفرفناوری های ایمنی مدرن، هزینه تعمیر خودرو را افزایش می دهند

شاید دوست داشته باشید:

خودرو الکتریکی یونیتی وان شناساندن شد

ASGHAROOOانبازی نوپای سوئدی یونیتی (Uniti) که درزمینه ی تولید خودرو الکتریکی فعالیت می کند، ثبت پیش سفارش خودروهای برقی ارزان […]

مدیرعامل سابق فارادی فیوچر اخبار افلاس کرد

به گزارش ورج، جیا یوتینگ، بنیان گذار و مدیرعامل قبلی استارتاپ خودروی الکتریکیفارادی فیوچر (Faraday Future) که این روزها با مشکلات […]

دلایل زوال ناگهانی بلندگو خودرو چیست؟

بلندگوهای خودرو با گذشت زمان ضعیف می شوند و حتی می شکنند. این طور موضوعی به ویژه درباره ی بلندگوهای […]